Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
plenfrdeitru

logo erasmus

Erasmus – cypryjska przygoda

logo

  The EUropean Heritage in the politically and culturally changing world as means Against Radicalization to tytuł projektu realizowanego w ramach programu Erasmus+ przez Szkołę Podstawową nr 1 w Mierzęcicach. Dzięki temu programowi uczniowie mogą między innymi uczestniczyć w 5 międzynarodowych wymianach szkolnych. Pierwsza taka wymiana za nami. Czworo uczniów oddziałów gimnazjalnych, pod opieką M. Śliż i P. Niegowskiej, spędziło jeden tydzień stycznia wizytując szkołę partnerską w Dali w odległym Cyprze. Przygoda tym większa, gdyż uczniowie zamieszkali w rodzinach cypryjskich. Musieli pokonać nie tylko swoje obawy przed obcym miejscem, egzotyczną kulturą, ale także pozbyć się  strachu przed mówieniem w języku angielskim. A na tym najbardziej nam zależało. Wizyta taka to przygoda życia dla naszych uczniów. Mnóstwo pozytywnych wrażeń. Poznaliśmy funkcjonowanie szkoły w obcym państwie. Doświadczyliśmy obyczajów i kultury cypryjskiej, skosztowaliśmy regionalnych produktów. Ponadto odwiedziliśmy wiele zabytków (Pafos, Lefkara, Ajia Napa, Choirokoitia), ponieważ Cypr to podobnie jak Grecja czy Rzym kolebka europejskiej cywilizacji. 

  Oprócz naszej delegacji Cypr odwiedziły także zaprzyjaźnione szkoły z Grecji, Chorwacji i Portugalii. Dlatego mieliśmy już namiastkę kultury i obyczajowości tych państw. Przed nami w nieodległej przyszłości kolejne wyjazdy – Chorwacja (maj 2019), Portugalia (wrzesień 2019), Francja (grudzień 2019),  Grecja (maj 2020)

  Wizyta na Cyprze to nie tylko wycieczki, ale także praca nad realizacją projektu. Dlatego część wyjazdu stanowiły warsztaty i spotkania projektowe. Podczas wyjazdu został rozstrzygnięty konkurs na logo projektu oraz poczyniono ustalenia odnośnie dalszych działań.

  My z niecierpliwością oczekujemy przyjazdu szkół partnerskich do naszej szkoły. Nastąpi to w dniach 1-5 kwietnia 2019. W związku z wizytą w Polsce czeka nas teraz sporo pracy związanej z organizacją tego przedsięwzięcia, ponieważ nie ukrywamy, że chcemy dorównać poziomowi nadanemu przez Cypr.  

Program Erasmus+

Erazmus

Kalendarz wydarzeń

Dzwonki

1

08 00 - 08 45

2

08 50 - 09 35

3

09 40 - 10 25

4

10 30 - 11 15

5

11 30 - 12 15

6

12 30 - 13 15

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Nauka słówek

logo instaling

Bezpieczny w sieci

Nowe horyzonty

Ochrona danych osobowych

erodo

Kontrola stężeń smogu

thumb 5 sponsor default

Fundacja Rosa

Biuletym - BIP

Licznik odwiedzin

1715559
DzisiajDzisiaj81
WczorajWczoraj657
Ten tydzieńTen tydzień11
Ten miesiącTen miesiąc22830
WszystkieWszystkie1715559

Logowanie