Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
plenfrdeitru

Polityka prywatności RODO

Centrum Edukacji Przeciwpożarowej

20181115 084739  15 listopada klasa IV c wraz z wychowawcą odwiedziła Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie. Miejsce to zostało stworzone po to, by w prosty i atrakcyjny sposób realizować program profilaktyczno-edukacyjny, mający na celu uczenie podstawowych zasad ochrony przeciwpożarowej. Centrum Edukacji Przeciwpożarowej składa się z dwóch części: części edukacyjnej tzw. „Ścieżki bezpieczeństwa”, podzielonej na sektory tematyczne, oraz części zabawowej tzw. „Małej Strażnicy”. Powierzchnię centrum wypełniają sektory tematyczne obrazujące zagrożenia wynikające z rozwoju cywilizacyjnego oraz sił natury takie jak: pożary mieszkań, pożary lasów, wypadki drogowe, katastrofy budowlane, zagrożenie czadem oraz tzw. „Mała Strażnica” z samochodem pożarniczym. Ostatnie miejsce zwłaszcza przypadło do gustu naszym uczniom. Zajęcia w prosty, jasny i atrakcyjny sposób nauczyły naszych uczniów podstawowych zasad ochrony przeciwpożarowej. Czwartoklasiści po przejściu ścieżki edukacyjnej dowiedzieli się, czym jest czad, czyli tlenek węgla, jak powstaje i dlaczego jest niebezpieczny oraz  poznali zagrożenia związane z pożarem, wypadkiem drogowym i katastrofą budowlaną . Nie zabrakło też elementów preorientacji zawodowej, ponieważ uczniowie poznali pracę strażaka. Miejsce było dla klasy dużą atrakcją, gdyż w bardzo realistyczny sposób prezentuje skutki pożarów i wypadków. Wycieczka to nie tylko edukacja i profilaktyka, ale także rozwijanie kompetencji społecznych. Czwartoklasiści ćwiczyli w praktyce zamawianie posiłku w restauracji, korzystanie z tak zwanych „kiosków”. Co najważniejsze jednak: uczyli się samodzielności. Miło było też zauważyć, że potrafili poprosić o pomoc swoich kolegów, gdy napotykali jakieś problemy, przy składaniu zamówień.

  

Biuletym - BIP

Szkolna klauzula polityki

Program Erasmus+

Erazmus

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Dzwonki

1

08 00 - 08 45

2

08 50 - 09 35

3

09 40 - 10 25

4

10 30 - 11 15

5

11 30 - 12 15

6

12 30 - 13 15

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Nauka słówek

logo instaling

Deutsch plus

logo deutsch plus

Nowe horyzonty

Licznik odwiedzin

2035430
DzisiajDzisiaj284
WczorajWczoraj757
Ten tydzieńTen tydzień1041
Ten miesiącTen miesiąc4568
WszystkieWszystkie2035430

Logowanie