Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
plenfrdeitru

Polityka prywatności RODO

WSPÓLNIE  ŚWIĘTOWALIŚMY  100  LAT  NIEPODLEGŁOŚCI

WP 20181109 11 37 37 Pro  W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach postanowili uczcić Święto Niepodległości w wyjątkowy sposób. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się wszyscy. Próby trwały od dłuższego czasu, nieraz pojawiały się wątpliwości, ale uczniowie  oraz wspierający ich nauczyciele wykazali się ogromną wytrwałością i determinacją. Wspaniałe efekty wynagrodziły wszystkim trudy przygotowań.

  9 listopada każda klasa stanęła na scenie i zaproponowała swoją interpretację wybranej polskiej  pieśni patriotycznej. Usłyszeliśmy więc takie utwory jak:  „ To nasza Ojczyzna”, „Moja Warszawa” i  „Wspomnienie”, które z wielkim kunsztem i zaangażowaniem zaśpiewały klasy I-III. Później przyszła kolej na kolejne zespoły klasowe, które wykonały następujące pieśni: „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Warszawskie dzieci”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”,  „ Biały krzyż”, „Szara piechota”, „O mój rozmarynie”, „Rozszumiały się wierzby płaczące’, „ Pałacyk Michla”, „Pierwsza Kadrowa” , „Ułani, ułani”,

na koniec rozbrzmiała „Pierwsza Brygada”.

  Wspólny śpiew dostarczył wielu pozytywnych emocji. Uczniowie zadbali też o patriotyczne rekwizyty. Były więc biało-czerwone flagi, kotyliony i  wstążeczki, były goździki w barwach narodowych, były wianki z kwiatów polnych a nawet … makieta leśnego ogniska, wokół którego zasiedli uczniowie śpiewający piosenkę o losie partyzantów w czasie II wojny światowej.

  Uczniom w ich muzycznej wędrówce towarzyszyły bardzo ważne i mądre słowa dwóch piosenek, wykonanych przez solistów z towarzyszeniem chóru. Warto przytoczyć dwa cytaty:

      „Uwięziony ptak nie śpiewa.
      A czy wiesz dlaczego?
      Bo nie spotkasz nigdy w klatce,
      Ptaka szczęśliwego.”

                                        Jedenasty listopada

 

      „Ja to mam szczęście

      Że w tym momencie

      Żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą

      Ja to mam szczęście.”

                                      Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos

 

  Znaczenie życia w wolnej Polsce oraz potrzebę  szacunku i oddania Ojczyźnie podkreślały w swoich wystąpieniach Pani Dyrektor Paulina Niegowska oraz Pani Wicedyrektor Beata Fryc.

  Społeczność naszej szkoły potwierdziła swój patriotyzm również poprzez włączenie się w akcję REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ. Dokładnie o godzinie 11.11 został odśpiewany hymn narodowy, który w tym samy czasie śpiewały tysiące uczniów w całej Polsce.  Można wiec powiedzieć, że naprawdę wspólnie świętowaliśmy 100 - lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pozostałe zdjęcia są w galerii!

Biuletym - BIP

Szkolna klauzula polityki

Program Erasmus+

Erazmus

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Dzwonki

1

08 00 - 08 45

2

08 50 - 09 35

3

09 40 - 10 25

4

10 30 - 11 15

5

11 30 - 12 15

6

12 30 - 13 15

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Nauka słówek

logo instaling

Deutsch plus

logo deutsch plus

Nowe horyzonty

Licznik odwiedzin

2035436
DzisiajDzisiaj290
WczorajWczoraj757
Ten tydzieńTen tydzień1047
Ten miesiącTen miesiąc4574
WszystkieWszystkie2035436

Logowanie