Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
plenfrdeitru

Polityka prywatności RODO

Wizyta klasy IV w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie

IMAG2843  31 października uczniowie klasy IV mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić Centrum Edukacji Przeciwpożarowej znajdujące się na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

  Wizyta w obiekcie składającym się z części edukacyjnej i zabawowej była niecodzienną i atrakcyjną formą zdobywania wiedzy. Część edukacyjna - tzw. „Ścieżka bezpieczeństwa” podzielona została na sektory tematyczne obrazujące zagrożenia wynikające z rozwoju cywilizacyjnego oraz sił natury tj. pożary mieszkań, pożary lasów, wypadki drogowe, katastrofy budowlane, zagrożenie czadem. Po przejściu i zwiedzeniu tych sektorów uczniowie zdobyli wiedzę na temat tlenku węgla,  poznali zagrożenia związane z pożarem, wypadkiem drogowym i katastrofą budowlaną. Zwiedzanie poszczególnych części urozmaiciły filmy edukacyjne, inscenizacje, aranżacje wraz z graficznym i dynamicznym obrazem oraz niezwykłe efekty specjalne.

  Ostatnim miejscem zwiedzania była „Mała Strażnica”, w której uczniowie poczuli się jak strażacy, zobaczyli sprzęt i mundury strażackie oraz uczestniczyli w symulowanej akcji ratunkowej. Podczas akcji wcielili się w rolę strażaków – przyjęli zgłoszenie, szybko ubrali mundury strażackie, wsiedli do prawdziwego wozu strażackiego i mogli zobaczyć trasę dotarcia na miejsce zdarzenia.

  Dzięki wizycie w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie uczniowie nauczyli się w  jasny i atrakcyjny sposób podstawowych zasad ochrony przeciwpożarowej, poszerzyli wiedzę i świadomość dotyczącą określonych zagrożeń, poznali podstawowe zasady zachowania w przypadku niebezpieczeństwa. Dzięki nabytej wiedzy mają świadomość w jaki sposób zapobiegać powstawaniu zagrożenia pożarowego. Cenne było również zapoznanie się z zasadami użycia podręcznego sprzętu gaśniczego i urządzeń przeciwpożarowych. Bez wątpienia wizyta w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie była niezwykle cennym doświadczeniem dla młodych ludzi, a zdobyta wiedza może w przyszłości uchronić ich przed niebezpieczeństwem.

Biuletym - BIP

Szkolna klauzula polityki

Program Erasmus+

Erazmus

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Dzwonki

1

08 00 - 08 45

2

08 50 - 09 35

3

09 40 - 10 25

4

10 30 - 11 15

5

11 30 - 12 15

6

12 30 - 13 15

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Nauka słówek

logo instaling

Deutsch plus

logo deutsch plus

Nowe horyzonty

Licznik odwiedzin

2038977
DzisiajDzisiaj555
WczorajWczoraj926
Ten tydzieńTen tydzień4588
Ten miesiącTen miesiąc8115
WszystkieWszystkie2038977

Logowanie