Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
plenfrdeitru

Polityka prywatności RODO

Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole! 

12  26 września jak i w całym ubiegłym tygodniu nasza szkoła wypełniona była różnorodnymi flagami europejskimi, motywującymi plakatami i lapbookami „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?” Lapbooki jako nowa forma pracy plastycznej odsłoniła pokłady kreatywności naszych uczniów.

  Rano 26 września odbył się poranek filmowy, po zajęciach natomiast popołudnie językowo-filmowe.

  Uczniowie tego dnia obejrzeli filmy o języku angielskim, Jasia FasolęŚwinkę Peppę, Nemo w wersji anglojęzycznej i w języku niemieckim. 

  Na lekcjach nie zabrakło też tańców – uczniowie tańczyli w rytmie „I like to move it move it” i „Wyginam śmiało ciało”. Ta forma zwłaszcza zyskała zwolenników w klasach czwartych. 

  Klasy młodsze mogły sprawdzić swoją wiedzę o krajach europejskich podczas quizu przeprowadzanego podczas lekcji.

W klasach młodszych uczniowie wykonali plakaty promujące naukę języków obcych oraz kolaże prezentujące wybrane kraje europejskie. Prace są wystawione na dolnym korytarzu szkoły. Na lekcjach zostały przeprowadzone tematyczne bloki o nauczaniu języków obcych oraz płynących z tego korzyści. Uczniowie zapoznali się z innymi językami obcymi, ich podstawowymi zwrotami i formami powitań. Wiadomości te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, bo od dzisiaj nasi uczniowie znają nie tylko angielskie słówka.  

Przyjrzeliśmy się dokładniej mapie Europy oraz flagom europejskim. Wiedza płynąca z nauki języków obcych to nie tylko łatwiejsza  komunikacja w czasie podróży czy lepsza perspektywa pracy w przyszłości, ale także otwarte horyzonty na inne kultury i obyczaje. 

A już wkrótce wyłonieni zostaną zwycięzcy wszystkich konkursów! 

Biuletym - BIP

Szkolna klauzula polityki

Program Erasmus+

Erazmus

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Dzwonki

1

08 00 - 08 45

2

08 50 - 09 35

3

09 40 - 10 25

4

10 30 - 11 15

5

11 30 - 12 15

6

12 30 - 13 15

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Nauka słówek

logo instaling

Deutsch plus

logo deutsch plus

Nowe horyzonty

Licznik odwiedzin

2034116
DzisiajDzisiaj394
WczorajWczoraj911
Ten tydzieńTen tydzień5071
Ten miesiącTen miesiąc3254
WszystkieWszystkie2034116

Logowanie