Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
plenfrdeitru

Polityka prywatności RODO

Nauczycielka SP nr 1 w Mierzęcicach na warsztatach w Brukseli 

36176361 1967018596676666 6059736059044954112 n  W dniach 25 - 29 czerwca 2018 roku pani Anna Łukasik nauczycielka matematyki i informatyki Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach była uczestnikiem szkolenia Science, Technology, Engineering and Mathematics in primary school classrooms organizowanego w siedzibie European Schoolnet w Brukseli. Współorganizatorem kursu jest Scientix, społeczność edukacji naukowej w Europie. Został on w całości sfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Scientix 3 koordynowanego przez European Schoolnet. Uczestnikami warsztatów byli nauczyciele z siedmiu krajów europejskich: Chorwacji, Cypru, Polski, Portugalii, Turcji, Czech i Słowenii. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu było zrealizowanie projektu interdyscyplinarnego w ramach programu współpracy szkół eTwinning oraz znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej komunikatywnym. Nauczyciele SP nr 1 w Mierzęcicach pani Anna Łukasik i pani Maria Śliż angażowały się w realizację projektu przez cały rok tworząc wraz z uczniami aplikacje edukacyjne do nauki języków obcych w programie Scratch. Całoroczny wysiłek został nagrodzony uczestnictwem w szkoleniu, do którego zakwalifikowano tylko 5 szkół z terenu całej Polski.

  Zajęcia podczas kursu odbywały się w bardzo nowoczesnym laboratorium - pracowni przyszłości wyposażonej w najwyższej jakości tablice multimedialne, roboty, drukarkę 3D, tablety oraz monitory interaktywne. Nauczyciele brali udział w praktycznych warsztatach kodowania oraz odkrywania zasobów internetowych, takich jak wirtualne laboratoria, aplikacje edukacyjne i gry dydaktyczne. Podczas szkolenia przedstawiono ciekawe ćwiczenia i zagadki matematyczne oraz aplikacje pomocne w nauczaniu przedmiotów ścisłych takie jak Geogebra czy programy do grafiki 3D.

  Oprócz wartości dydaktycznych kurs dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Jedną z atrakcji było zwiedzanie Parlamentarium, w którym można poznać historię krajów członkowskich UE. Kolejną z propozycji była wycieczka interaktywna, podczas której poznawano najciekawsze obiekty Brukseli w trakcie spaceru uliczkami miasta.

  Dzięki uczestnictwu w warsztatach mogłam się przekonać, że nauka, technologia, inżynieria i matematyka to wspólne dziedziny nauczania. Ciekawe dla mnie były lekcje, w których nauczyciele stali się na chwilę uczniami. Tym razem bez użycia technologii komputerowej eksperymentowaliśmy w laboratorium poznając strukturę DNA. Byliśmy też uczestnikami bardzo interesującej lekcji biologii dotyczącej budowy organizmu człowieka oraz funkcji komórek w naszym ciele. Mogliśmy też wziąć udział w międzynarodowej konferencji Scientix dla nauczycieli przedmiotów ścisłych. Ważnym elementem spotkania była prezentacja projektów edukacyjnych realizowanych w europejskich szkołach. Każdy uczestnik konferencji mógł się wypowiedzieć na temat znaczenia edukacji STEM (akronim od słów Nauka, Technologia, Inżynieria i Matematyka). Rozmawialiśmy również o problemach, z jakimi muszą się zmierzyć nauczyciele chcący korzystać z innowacyjnych sposobów nauczania.”- mówi uczestniczka kursu pani Anna Łukasik.

  Udział w kursie był dla mnie wspaniałą lekcją i przygodą zarazem. Wszystko zostało zorganizowane na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy warsztatów chętnie dzielili się swoim doświadczeniem. Oprócz zdobycia wiedzy nawiązałam nowe znajomości, które w przyszłości mogą zaowocować międzynarodową współpracą. Tego rodzaju forma doskonalenia jest w mojej opinii niezwykle cenna, ponieważ umożliwiła mi rozwijanie umiejętności dydaktycznych w bardzo nowoczesnym laboratorium w przyjaznej atmosferze wśród pedagogów o podobnych zainteresowaniach. Oczywiście była to także świetna okazja, aby porozmawiać w języku angielskim i poznać zabytki Brukseli. W przyszłości, jako nauczyciel matematyki i informatyki, chciałabym wykorzystać narzędzia, które zostały nam przedstawione podczas szkolenia w pracy z uczniami. Mam nadzieję, że uda nam się zrealizować międzynarodowy projekt interdyscyplinarny jaki stworzyliśmy podczas kursu z nauczycielami z Czech oraz Portugalii.” - dodaje pani Anna.

Biuletym - BIP

Szkolna klauzula polityki

Program Erasmus+

Erazmus

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Dzwonki

1

08 00 - 08 45

2

08 50 - 09 35

3

09 40 - 10 25

4

10 30 - 11 15

5

11 30 - 12 15

6

12 30 - 13 15

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Nauka słówek

logo instaling

Deutsch plus

logo deutsch plus

Nowe horyzonty

Licznik odwiedzin

2040638
DzisiajDzisiaj407
WczorajWczoraj870
Ten tydzieńTen tydzień407
Ten miesiącTen miesiąc9776
WszystkieWszystkie2040638

Logowanie