Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach

Pliki Cookies

plhrendeelmkptrotr

logo erasmus

Dzień Bezpiecznego Internetu

Logo tab  Na świecie 9 lutego, natomiast w naszej szkole od 8 do 12 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Można powiedzieć, że u nas był to tydzień! Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Na początku akcji dzień ten świętowano tylko w Europie, teraz przekracza granice Europy i angażuje państwa z całego świata.

  Święto ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, ponadto z zagrożeniami Internetu zaznajamia także rodziców, nauczycieli i wychowawców. Tegoroczna edycja organizowana była pod hasłem „Razem dla lepszego internetu!”.

  Chętnie wzięliśmy w niej udział, zwłaszcza, że podobne działania towarzyszą nam od początku tego roku szkolnego, kiedy to zaczęliśmy realizować projekt TAB – Together Against Bullying – w ramach programu Erasmus+ Projekt TAB ma przeciwdziałać agresji szkolnej oraz agresji w Internecie, dlatego koordynator projektu – M.Śliż zgromadziła wokół organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu nauczycieli, wychowawców i pedagogów, którym problem bezpieczeństwa w sieci jest bliski.

  Zorganizowaliśmy w szkole szereg zajęć stacjonarnych (klasy 1-3) oraz online (klasy 4-8), na których przybliżaliśmy uczniom zagadnienie bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie wykonali prace plastyczne ilustrujące to zagadnienie, ponadto wykonali prezentacje power point. Wszystko to po to, aby Internet był bezpieczniejszym i lepszym miejscem. Uczniowie klas starszych chętnie grali w grę online „Happy Onlife” przygotowaną przez Komisję Europejską, której celem jest podniesienie świadomości zagrożeń, ale i możliwości, które niesie Internet. Obejrzeliśmy filmy, scenki, kreskówki uświadamiające uczniom jak być świadomym uczestnikiem świata online. A przede wszystkim rozmawialiśmy, słuchaliśmy i analizowaliśmy nasze zachowania w sieci. Niektórzy uczniowie nauczyli się na pamięć rymowanki, definiujące zasady bezpieczeństwa w Internecie.

  Inicjatywą tą „zaraziliśmy” naszych partnerów z projektu TAB, ponieważ podobne działania przeprowadzono w zaprzyjaźnionych szkołach w: Turcji, Północnej Macedonii, Chorwacji,  Portugalii.

  Jesteśmy przekonani, że efektem, tak szeroko przeprowadzonych działań, będzie bezpieczniejsze i bardziej odpowiedzialne zachowanie naszych uczniów w Internecie, co w dobie nauczania zdalnego jest niezwykle istotne.

PREZENTACJA

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „STOP SMOG” na ulotkę/broszurę informacyjną dotyczącą smogu 

ulotka str.2 i 3  Uczniowie przystępując do konkursu mieli za zadanie zastanowić się nad pojęciem smogu, sposobem jego powstawania i zwalczania oraz nad zagrożeniami jakie wynikają z jego emisji.

  Wszyscy uczestnicy rzetelnie przystąpili do zadania i wykonali prace konkursowe przedstawiające ważne informacje oraz rysunki i zdjęcia przestrzegające przed szkodliwością smogu.

 

  Po uważnym zapoznaniu się z pracami wyłoniono następujących zwycięzców:

  • I miejsce - Julia Czapla kl. IVB
  • II miejsce - Anna Kyrcz kl. IVB
  • III miejsce - Nikola Kawalec kl. VIII B

  Wyróżnienia:

Zuzanna Kwoka kl. IV B

  • Mikołaj Wylężek kl. IVB
  • Aron Pietluch kl. IV A
  • Konrad Wojdas kl. VI C
  • Jakub Twardoch kl. VII A

  Wszystkim uczniom, którzy wykonali pracę dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Ze względu na sytuację epidemiczną nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Dzień Maski Karnawałowej

10  Czas karnawału powoli dobiega końca. Uczniowie klas 4-8, aby osłodzić sobie czas edukacji zdalnej przyłączyli się do akcji „Dzień Maski Karnawałowej” wykonując nietuzinkowe prace. Efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach. 

OGŁOSZENIE

  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mierzęcicach pragnie zawiadomić, iż od dnia 15 lutego do 15 marca 2021 r. przyjmowane będą zgłoszenia kandydatów do klas pierwszych Szkoły Podstawowej (druki do pobrania w sekretariacie, bądź na stronie internetowej szkoły, tj. www.sp1-mierzecice.pl).      

  Nadmienia się, że w pierwszej kolejności będą przyjmowani uczniowie zamieszkali w obwodzie szkoły.

Zimowe spotkanie z literaturą...

   Zgodnie z zapowiedzią w tym pięknym przedświątecznym czasie miłośnicy literatury spotkali się na kolejnym wieczorku poetyckim. Z radością obserwujemy, że przybywa nam uczestników spotkań, którzy chętnie prezentują swoje ulubione wiersze czy zachęcają do przeczytania ciekawych książek. Co więcej, coraz częściej uczniowie prezentują własną twórczość, co napawa nas jeszcze większym optymizmem. Głównym tematem przytaczanych wierszy i książek była wyczekiwana przez wszystkich biała zima, nie zabrakło też nostalgicznych opisów Świąt Bożego Narodzenia.

   A jeśli ktoś jeszcze nie ma pomysłu na gwiazdkowy prezent dla bliskiej osoby, to podpowiadamy, że może nim być właśnie dobra książka.

   Poniżej prezentujemy wiersze początkujących poetów z klasy 6a. Kto wie, być może staną się one inspiracją dla innych…  

Wielkimi krokami zbliżają się święta,
I moja mama jest bardzo zajęta.
Gotuje, piecze, choinkę ubiera,
I biegiem pędzi wprost do fryzjera.

Wyglądam przez okno, bo coś tam widzę,
I wiem na pewno, że nie są to rydze.
To tata, cały w śniegu, goni renifera,
I mnóstwo
prezentów od niego odbiera.

Już czas na marzenia, na świąteczny blask,
Będziemy tu wszyscy, jak za dawnych lat.
Podzielmy opłatek, ręce sobie dajmy,
I wspólnie kolędę razem zaśpiewajmy.

Mateusz Bara kl. VI a

Trudny rok za nami a nie wiadomo, jaki przed nami.
Wszyscy czekamy na święta, nawet nasze zwierzęta.
Chcemy, by było normalnie, a nie jak ostatnio, cały czas zdalnie.
Niech będzie śnieżnie i mroźno na dworze, a my wszyscy w dobrym humorze.

Jakub Bystrzycki kl. Via

1

Biuletym - BIP

Program Erasmus+

Erazmus

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wirtualna galeria sztuki

Galeria sztuki

Dzwonki

1

07 50 - 08 35

2

08 40 - 09 25

3

09 30 - 10 15

4

10 20 - 11 05

5

11 20 - 12 05

6

12 20 - 13 05

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Nauka słówek

logo instaling

Deutsch plus

logo deutsch plus

Nowe horyzonty

Licznik odwiedzin

2319246
DzisiajDzisiaj898
WczorajWczoraj2067
Ten tydzieńTen tydzień810
Ten miesiącTen miesiąc898
WszystkieWszystkie2319246

Logowanie