Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
plenfrdeitru

Polityka prywatności RODO

   Z okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji składamy wszystkim Szanownym Rodzicom i drogim Uczniom serdeczne podziękowania za całoroczną współpracę i szczere życzenia udanego wypoczynku. Życzymy dobrego zdrowia i niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód. Życzymy, byśmy wszyscy mogli się dnia 1 września spotkać w szkole zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

                                                                                        Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy SP1 - Mierzęcice .

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach zakończyli rok szkolny 2018/2019.


 Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi

     Na uroczystej akademii Dyrektor Szkoły Pani Paulina Niegowska pogratulowała wysokich wyników w nauce uczniom naszej szkoły, a szczególne życzenia dalszego twórczego poznawania świata i rozwijania własnych talentów kierowała do absolwentów – uczniów klas ósmych i gimnazjalnych. W tym roku szkolnym naszą szkołę ukończyło ponad 90 uczniów, którzy zapisali się w naszej pamięci licznymi sukcesami edukacyjnymi, sportowymi i artystycznymi. Życzenia mądrych życiowych wyborów i nieustającego pragnienia ciągłego doskonalenia się i zdobywania wiedzy złożył absolwentom Wójt Gminy Mierzęcice – Pan Grzegorz Podlejski. W swoim przemówieniu podkreślał wartość nauki i szlachetności człowieka, który ją zdobywa, by zmieniać świat na lepsze.

     Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach Pani Paulina Niegowska złożyła także gorące podziękowania Rodzicom uczniów oraz wszystkim pracownikom szkoły za niegasnące zaangażowanie oraz owocną współpracę.

     Czas pracy ustąpił miejsca upragnionym wakacjom. Życząc wszystkim radości z wypoczynku, przypomnijmy, że przyszłość należy do tych, którzy walczą o swoje marzenia. Niech zatem marzenia się spełniają, a świat będzie otwarty na możliwość ich realizacji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej szkolnej galerii >>>>>>>>>>>>

zak20182019

Wycieczka do Auschwitz

800px Auschwitz main gate  17 czerwca bieżącego roku uczniowie klas ósmych oraz trzecich gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do historycznego miejsca, jakim było Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

  Wizyta została podzielona na dwa etapy. Auschwitz I, gdzie oprócz autentycznych poobozowych bloków uczniowie mogli zetknąć się z przedmiotami o szczególnym charakterze i symbolice – przede wszystkim osobistymi rzeczami przywiezionymi przez deportowanych.  Auschwitz II Birkenau, które kiedyś było największym obozem koncentracyjnym. Mieliśmy także okazję zobaczyć najważniejsze obiekty poobozowe, m.in. baraki więźniarskie czy rampy wyładowcze.

  Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii nazistowskiego działania Niemców. Dzięki edukatorom, którzy doskonale oddali traumatyczne przeżycia, młodzież mogła lepiej zrozumieć to unikatowe miejsce. Przewodnim hasłem, towarzyszącym nam podczas zwiedzania były słowa: ,,Można wybaczyć, ale nie można zapomnieć’’.

Z wizytą w Ambasadzie Niemiec w Warszawie

IMAG3896  14 czerwca uczniowie klas VIII i III gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe do Warszawy, którego głównym celem była wizyta w Ambasadzie Niemiec na zajęciach przeprowadzonych przez panią Joannę Janecką, reprezentującą Wydział Kultury. Poprzez prezentacje i ciekawe informacje nasza przewodniczka zapoznała nas ze sposobem funkcjonowania Ambasady. Uczniowie znaleźli odpowiedzi na pytania o to jak wygląda praca w Ambasadzie, ile jest wydziałów, a ilu pracowników? Czy wchodząc na teren Ambasady, przekracza się granicę? Gdzie mieszka Ambasador i na czym polega jego praca? Do punktów zwiedzania należały również ogród i biblioteka Ambasady. Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali drobne upominki. Wizyta w Ambasadzie to niecodzienne doświadczenie, a zarazem bodziec do nauki języka niemieckiego. Nasza przewodniczka niejednokrotnie podkreślała zalety wynikające ze znajomości języka niemieckiego. Wizyta w Ambasadzie to dla uczniów otwarcie się na nowe horyzonty, poszerzenie i uzupełnienie wiedzy o naszych zachodnich sąsiadach.

  Po pobycie w placówce dyplomatycznej nastąpiła realizacja następnych punktów programu. Pierwszym z nich to spacer po Łazienkach Królewskich, położonych nieopodal Ambasady. Podczas spaceru pani przewodnik opowiedziała uczniom o historii i ciekawostkach zespołu pałacowo – ogrodowego.

  W dalszej części naszego pobytu w Warszawie odwiedziliśmy miejsce najlepszych i najważniejszych wydarzeń sportowych, rozrywkowych i biznesowych – stadion PGE Narodowy. Arena wielofunkcyjna usytuowana w stolicy to największy stadion w naszym kraju. Zwiedzając obiekt trasą „Piłkarskie emocje” uczniowie zobaczyli m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego. Na zakończenie obowiązkowym punktem był taras widokowy. Zwiedzanie wzbudziło we wszystkich niemałe emocje.

  Ostatnim punktem naszej warszawskiej przygody była wizyta na Starym Mieście i spacer w jego pięknej scenerii.

  Niewątpliwie całodniowy pobyt w Warszawie był ciekawą przygodą, zastrzykiem wiedzy oraz  wspólnym spędzeniem czasu w przyjaznej atmosferze.

Szkolna klauzula polityki

Program Erasmus+

Erazmus

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Dzwonki

1

08 00 - 08 45

2

08 50 - 09 35

3

09 40 - 10 25

4

10 30 - 11 15

5

11 30 - 12 15

6

12 30 - 13 15

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Nauka słówek

logo instaling

Nowe horyzonty

Licznik odwiedzin

1767415
DzisiajDzisiaj627
WczorajWczoraj1206
Ten tydzieńTen tydzień7224
Ten miesiącTen miesiąc20994
WszystkieWszystkie1767415

Biuletym - BIP

Logowanie