Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
plenfrdeitru

Polityka prywatności RODO

Wskazówki dla uczniów jak skutecznie mobilizować się do nauki w domu: 

 • PLANUJ ! Wstawaj codziennie o tej samej porze. Rytm dnia pomaga się dobrze zorganizować. Wypracuj schemat działania- pobudka, śniadanie, wykonywanie zadań, przerwa – odpoczynek, drugie śniadanie itd.
 • ZAPISUJ ! Skorzystaj z planera dnia / tygodnia.

  Wypisz przedmioty, których będziesz się uczyć danego dnia oraz czas, jaki na to przeznaczasz.

 • PRZYGOTUJ SIĘ ! Zadbaj o porządek na biurku, usuń przedmioty, które Cię rozpraszają i przewietrz pokój.
 • RÓB PRZERWY ! Gdy poczujesz zmęczenie lub dekoncentrację, zrób krótką przerwę, wstań, pogimnastykuj się, zaczerpnij świeżego powietrza. Unikaj korzystania z telefonu w trakcie przerwy – to wciąga i ciężko będzie Ci wrócić do nauki.
 • ZDROWO SIĘ ODŻYWIAJ ! Pij dużo wody (mózg to lubi), jedz regularnie i często. Pamiętaj o zdrowych przekąskach (warzywa, owoce). Unikaj słodyczy i słodkich napojów.
 • NIE PANIKUJ ! Sytuacja jest wyjątkowa, trudna i niecodzienna, ale postaraj się zachować spokój. Jesteś w domu właśnie po to, abyś mógł czuć się bezpiecznie.

  Wbrew pozorom bardzo wiele zależy od Ciebie:

-  nie oglądaj programów informacyjnych zbyt często – postaraj się selekcjonować informacje,

-  zostań w domu i ogranicz kontakty z innymi osobami,

- swoją troskę i zainteresowanie możesz okazać dzwoniąc lub pisząc do kolegów i dziadków,

- dbaj o siebie, często myj ręce, wietrz swój pokój,

- zrób coś, co Cię relaksuje np. namaluj ciekawy obrazek.

 • PAMIĘTAJ ! Nie jesteś sam ! Jesteśmy w kontakcie i zawsze możesz do mnie napisać – w każdej sprawie :-)

 Kształcenie na odległość z uwzględnieniem higieny pracy uczniów oraz zasad bezpieczeństwa w sieci:

Podczas kształcenia na odległość należy pamiętać aby bezpiecznie korzystać z dostępu do Internetu. Poniżej zostały przedstawione zasady, które są tylko wskazówkami, jak zachowywać się w sieci, aby być bezpiecznym:

 • Zabezpiecz komputer bądź urządzenie mobilne z którego korzystasz. Używaj dobrego programu antywirusowego, dbaj, by baza wirusów była aktualna. Nie otwieraj e-maili od nieznajomych, nie klikaj na linki przesłane przez obcą osobę – mogą Ci zawirusować komputer!
 • Pobieraj pliki tylko ze sprawdzonych źródeł.
 • Pomyśl kilka razy, zanim wyślesz wiadomość, e-mail czy smsa. Kiedy klikniesz „wyślij”, nie można już tego cofnąć.
 • Nie podawaj w sieci swoich danych osobowych ani haseł.
 • Nie podawaj swoich prawdziwych danych osobowych. Wymyśl sobie jakiś nick (nazwę nie związaną z twoimi danymi personalnymi).
 • Nie podawaj nikomu danych swoich znajomych.
 • Chroń swoje konta na serwisach społecznościowych.
 • Stosuj mocne, trudne do odgadnięcia hasła, które są kombinacją liter i cyfr.
 • Czytaj regulaminy.
 • Pamiętaj, że osoba, którą poznasz w sieci może nie być tym, za kogo się podaje.
 • Gdy coś Cię przestraszy lub zaniepokoi, wyłącz monitor i powiedz o tym dorosłemu. Powiedz też, jeśli szukając informacji, trafiłeś na stronę, która namawia do nienawiści lub do czegoś dziwnego.
 • Nie dokuczaj innym. Pamiętaj, że w Internecie obowiązuje zasada nieużywania brzydkich słów. Traktuj innych tak, jakbyś chciał, żeby Ciebie traktowano.
 • Szanuj prawo własności w Sieci. Zawsze podawaj źródło pochodzenia materiałów znalezionych w Internecie.

Podczas kształcenia na odległość należy również wyjątkowo pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie nauki przed komputerem bądź urządzeniem mobilnym. Przestrzeganie poniższych zasad ma znaczący wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

1. Ekran nie powinien odbijać światła - dlatego też ważne jest ustawienie go pod odpowiednim kątem w stosunku do jego źródeł. Monitor trzeba ustawić tak, aby światło nie znajdowało się z tyłu. Źle jest również, gdy użytkownik ma jasność przed sobą - np. lampkę nad ekranem. Optymalnie jest ustawić się bokiem.

2. Odległość pomiędzy brzegiem biurka a ustawioną na nim klawiaturą powinna być większa niż 10 cm. Chodzi tu o możliwość ułożenia na biurku dłoni. Pisanie z rękoma bez oparcia jest bardzo uciążliwe dla użytkownika.

3. Odległość ekran-użytkownik powinna wynosić co najmniej 40 cm (wyciągnięta ręka wyznacza minimalną odległość od monitora).

4. Górna krawędź monitora nie powinna znajdować się powyżej linii wzroku użytkownika.

5. Wilgotność powietrza nie powinna być mniejsza niż 40% - chodzi tu o to, że w trakcie korzystania z komputera oczy mocno się wysuszają, dlatego ważne jest zapewnienie pewnego poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

6. Wysokość stołu i krzesła powinna być tak dostosowana, by zapewnić co najmniej kąt prosty pomiędzy ramieniem a przedramieniem użytkownika.

7. I najważniejsze: w celu dbania o wzrok, po każdej 30 minutowej pracy przed ekranem, spójrz przez okno w daleko położony punkt, a następnie przenieś wzrok na jakiś punkt blisko siebie.

8. Rób częste przerwy i wykonuj podczas nich ćwiczenia rozluźniające mięśnie.

  Życzę Państwu oraz dzieciom dużo zdrowia i cierpliwości,

  Paulina Niegowska

Dni otwarte w naszej szkole

IMG 20200311 102451  Dnia 11.03.2020 do naszej szkoły przybyli wyjątkowi goście – wychowankowie z Przedszkola w Mierzęcicach wraz ze swoimi wychowawcami. Na wstępie pani wicedyrektor Beata Fryc, powitała wszystkich serdecznymi słowami.  Następnie, uczniowie klas pierwszych i drugich zaprezentowali krótki program artystyczny – były wierszyki, tańce i piosenki. Dzieci z podziwem oglądały występy naszych uczniów. A nasi uczniowie z dumą prezentowali swoje umiejętności.

  Dni Otwarte stały się tradycją naszej szkoły. Każdego roku gościmy w murach naszej szkoły najstarsze przedszkolaki, którzy od września staną się uczniami. W ten sposób dzieci mogą zobaczyć jak wygląda szkoła i zapoznać się z nauczycielami. Podczas zwiedzania, przedszkolaki mogły odwiedzić  klasy, świetlicę szkolną, sale gimnastyczną i bibliotekę szkolną.

  Na pamiątkę wizyty w naszej szkole, dzieci przedszkolne otrzymały małe upominki.

  Cieszymy się, że dzieci tak licznie przybyły do naszej szkoły i mogliśmy poznać się wzajemnie. Już we wrześniu spotkamy się znowu...

Justyna Ziętek

Lekcja Wiedzy o Społeczeństwie z Panią Prawnik 

IMG 20200311 090455  Dnia 11.03.2020 r. w Szkole Podstawowej Nr.1 w Mierzęcicach odbyły się praktyczne zajęcia z wiedzy o społeczeństwie. Prowadzącą lekcje była Pani Prawnik mediator Paula Majcher – Guzik. Uczniowie klas ósmych mieli okazję poznać i zrozumieć czym jest sąd a czym mediacja. Dowiedzieli się że nie zawsze należy wszystkie problemy i spory rozwiązywać na drodze sądowej. Często wskazane są właśnie mediacje i to z wielu powodów ( poufność, przejrzystość, szybkość czy efektywność ). Uczniowie chętnie zadawali pytania na które Pani Prawnik w bardzo jasny i wyczerpujący sposób udzielała odpowiedzi. Młodzież dowiedziała się również,że w każdej chwili można skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej nawet będąc osobą niepełnoletnią. 

II Gminny Obcojęzyczny Konkurs Językowy „Młody Lingwista”

IMG 20200306 100236  06. marca 2020r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach odbył się II Gminny Obcojęzyczny Konkurs Językowy „Młody Lingwista”. Ideą konkursu było zarówno rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań nauką języków obcych, jak również promowanie samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności językowych. Niemniej ważnym dla uczniów było motywowanie każdego z uczestników do doskonalenia sprawności językowych. Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Mierzęcice przystąpili do testu sprawdzającego umiejętności językowe w zakresie ortografii i gramatyki języka angielskiego i języka niemieckiego. Rywalizując o tytuł Młodego Lingwisty uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami językowymi. Finalnie wyłowiono zwycięzców w dwóch kategoriach:

Kategoria klas V-VI:

 • I miejsce – Tomasz Wiśniewski SP Przeczyce
 • II miejsce – Szymon Knop SP 1 Mierzęcice
 • III miejsce – Magdalena Góralczyk SP 1 Mierzęcice

  Kategoria klas VII – VIII:

 • I miejsce – Martyna Czapla SP 1 Mierzęcice
 • II miejsce – Mikołaj Konopacki SP Przeczyce
 • III miejsce – Jagoda Zowada SP 1 Mierzęcice i Łukasz Krzykawski SP Przeczyce

  Wyróżnienie:

 • Paulina Gawron
 • Karol Łebek SP 2 Mierzęcice

  Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!

Planetarium Orbitek

IMG 20200303 094332  03 marca 2020 r. w naszej szkole odbył się seans z „Planetarium Orbitek” podczas, którego dzieci mogły bliżej poznać świat galaktyki. Seanse dostosowane były do wieku uczniów jak i podstawy programowej danego rocznika. Najmłodsze klasy odwiedziły z bliska każdą z planet. Uczniowie kas IV-V dodatkowo razem z Neilem Armstrongiem wylądowali na księżycu, aby bliżej poznać misję Apollo 11. Poznali Gwiazdozbiory znaków Zodiaku. Natomiast uczniowie klas VI-VIII poruszali zagadnienia „Miejsca Ziemi w Kosmosie”, teorii Geocentrycznej i Heliocentrycznej, ruch Wirowy Ziemi i następstwa, ruch Obiegowy Ziemi i następstwa, Zaćmienie Słońca i Zaćmienie Księżyca oraz wiele innych ciekawych doświadczeń. Była to doskonała lekcja, pełna emocji i zabawy podczas , której dzieci doznały mnóstwo pozytywnych wrażeń.

Biuletym - BIP

Szkolna klauzula polityki

Program Erasmus+

Erazmus

Kalendarz wydarzeń

Dzwonki

1

08 00 - 08 45

2

08 50 - 09 35

3

09 40 - 10 25

4

10 30 - 11 15

5

11 30 - 12 15

6

12 30 - 13 15

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Nauka słówek

logo instaling

Deutsch plus

logo deutsch plus

Nowe horyzonty

Licznik odwiedzin

1931416
DzisiajDzisiaj602
WczorajWczoraj864
Ten tydzieńTen tydzień1466
Ten miesiącTen miesiąc25776
WszystkieWszystkie1931416

Logowanie