Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
plenfrdeitru

Polityka prywatności RODO

Nadzieja19png

KSIĄŻKA OD ŚW. MIKOŁAJA

  9 grudnia miał miejsce finał tegorocznej edycji akcji „Książka od św. Mikołaja” organizowanej przez Samorząd Uczniowski SP nr 1 w Mierzęcicach.

  W zabawie brali udział zainteresowani uczniowie klas 6 – 8 oraz  nauczyciele. Miłośnicy czytania wypisywali krótkie listy książek, które chcieliby otrzymać. Następnie w wyniku losowania trafiały one do poszczególnych uczestników. Dzięki temu każdy otrzymał jedną z wybranych przez siebie książek.

  Zainteresowanie książkowymi mikołajkami było bardzo duże. W sumie w akcji wzięło udział 50 osób. Wśród nich Pani Dyrektor Paulina Niegowska, 12 przedstawicieli grona pedagogicznego oraz 37 uczniów. Wręczaniu prezentów towarzyszyły pozytywne emocje i uśmiechy.

  Teraz czas na czytanie! „Książka od św. Mikołaja” powróci do nas za rok!

Wizyta w bibliotece amerykańskiej American Corner

78747486 612710082799125 5631818168012898304 n (1)  12 grudnia 2019 – dwanaście dni przed świętami, tego dnia zaczęliśmy odliczanie do upragnionych i wyczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki rozpoczęli to odliczanie w bibliotece amerykańskiej w Katowicach American Corner. Na tych zajęciach zostały przybliżone amerykańskie tradycje bożonarodzeniowe popularne w Stanach Zjednoczonych. Przez chwilę nasza grupa przeniosła się nawet wirtualnie do Białego Domu, gdzie zobaczyła jak jest udekorowany tuż przed samymi świętami. To jednak nie wszystko-  w ramach zajęć uczniowie poznali również wraz z nauczycielami języka angielskiego wiele ciekawostek na temat innych świąt grudniowych obchodzonych w USA.  Od dzisiaj już wiedzą czym jest Kwanzaa czy Hanukkah - święta równie popularne jak „Christmas” wśród innych narodów zamieszkujących Stany Zjednoczone. Na zajęciach uczniowie poznali również potrawy kulinarne i wszelkie zwyczaje amerykańskie, popularyzowane na całym świecie.  Wiedza uczniów została sprawdzona na tabletach w formie quizów językowych, które rozwiązywali w grupach. Ostatnim punktem wycieczki była kulinarna uczta w restauracji amerykańskiej, serwującej tradycje dania tego kraju.

  Taka lekcja to nie tylko lekcja tolerancji religijnej, ale także kulturowa wyprawa po zwyczajach prowadzących do jedności i wspólnego spędzania czasu w gronie najbliższych i tego sobie życzymy wszyscy w okresie świąt i nadchodzącym nowym roku. 

Patrycja Bentkowska-Hetmańczyk

Joanna Wołowiec

KSIĄŻKA OD ŚW. MIKOŁAJA

78186448 2424801944309053 7716236908535218176 n  9 grudnia miał miejsce finał tegorocznej edycji akcji „Książka od św. Mikołaja” organizowanej przez Samorząd Uczniowski SP nr 1 w Mierzęcicach.

  W zabawie brali udział zainteresowani uczniowie klas 6 – 8 oraz  nauczyciele. Miłośnicy czytania wypisywali krótkie listy książek, które chcieliby otrzymać. Następnie w wyniku losowania trafiały one do poszczególnych uczestników. Dzięki temu każdy otrzymał jedną z wybranych przez siebie książek.

  Zainteresowanie książkowymi mikołajkami było bardzo duże. W sumie w akcji wzięło udział 50 osób. Wśród nich Pani Dyrektor Paulina Niegowska, 12 przedstawicieli grona pedagogicznego oraz 37 uczniów. Wręczaniu prezentów towarzyszyły pozytywne emocje i uśmiechy.

  Teraz czas na czytanie! „Książka od św. Mikołaja” powróci do nas za rok!

Mikołajkowa niespodzianka

20191206 120700  Jak co roku, w naszej szkole 6 - go grudnia Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich mikołajkową niespodziankę. Od samego rana na korytarzach widać było uczniów w pięknych mikołajkowych czapkach. Radość najmłodszych była ogromna, gdy do klas zawitał Mikołaj wraz z elfami, reniferami i aniołkami. Dzieci witały gości z ogromnym entuzjazmem. W podziękowaniu za słodkie prezenty najmłodsi śpiewali piosenki. Mikołaj nie zapomniał również odwiedzić w tym dniu dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji.

  Dziękujemy Mikołajowi oraz jego pomocnikom i mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok!

Dzień górnika w naszej szkole.

IMG 20191204 093340  Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Górnika, zwany popularnie Barbórką. Gościliśmy pana Jarosława Radys, który w galowym stroju górniczym przybył do naszej szkoły. Uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcami przygotowali program artystyczny związany z tą trudną i niebezpieczną pracą. Dzieci klas I, II i III recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz  przygotowały scenkę, w której jeden z uczniów wcielił się w rolę górnika. Z kaskiem na głowie, kilofem i torbą wyglądał bardzo realistycznie.  Po programie artystycznym pan Górnik opowiedział o tradycjach i zwyczajach górniczych. Dzieci mogły zadawać pytania związane z górnictwem, na które pan Górnik chętnie odpowiadał. Uczniowie mieli w ten sposób okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat tej ciężkiej pracy. Poznali również wiele ciekawostek na temat stroju galowego i koloru piór na czapce górnika. Na zakończenie dzieci podziękowały panu Górnikowi za bardzo ciekawe, pełne wrażeń spotkanie, a Pani Dyrektor złożyła najserdeczniejsze życzenia dla naszego gościa.

  Z okazji Barbórki życzymy Panu Sztygarowi i Wszystkim Górnikom dużo zdrowia - Szczęść Boże!

Szkolna klauzula polityki

Program Erasmus+

Erazmus

Kalendarz wydarzeń

Dzwonki

1

08 00 - 08 45

2

08 50 - 09 35

3

09 40 - 10 25

4

10 30 - 11 15

5

11 30 - 12 15

6

12 30 - 13 15

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Nauka słówek

logo instaling

Deutsch plus

logo deutsch plus

Nowe horyzonty

Licznik odwiedzin

1862531
DzisiajDzisiaj160
WczorajWczoraj385
Ten tydzieńTen tydzień160
Ten miesiącTen miesiąc5620
WszystkieWszystkie1862531

Biuletym - BIP

Logowanie