II MIEJSCE W REJONOWYCH IGRZYSKA DZIECI
W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

IMG 20240418 110527  W dniu 18.04.2024r w Dąbrowie Górniczej odbyły się rejonowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt grupy młodszej. W Igrzyskach Dzieci brały udział mistrzowie i wicemistrzowie powiatu będzińskiego i Dąbrowy Górniczej. Pierwszy mecz nasza drużyna zagrała z wicemistrzem Dąbrowy Górniczej , w którym nasza reprezentacja zaprezentowała bardzo wysoki poziom gry i zdecydowanie wygrała , niestety w meczu finałowym musieliśmy uznać wyższość przeciwników i przegraliśmy zajmując II miejsce.

Reprezentacja dziewcząt - Igrzyska Dzieci:

1. Matylda Łazarczyk

2. Oliwia Majcherczyk

3. Julia Hyla

4. Rozalia Kaziród

5. Julia Zielińska

6. Nikola Cygarowska

7. Małgorzata Płaczek

8. Kaja Miszewska

9. Maja Golińska

10. Łucja Bysko

11. Natalia Hatlapa

GRATULUJEMY SUKCESU !!!

logo erasmus

Trzeci Bieg Erasmusa

logo  To już trzeci Bieg Erasmusa w naszej szkole. Podobnie jak w latach ubiegłych drużyny czteroosobowe muszą przebiec w czasie 1 godziny jak najwięcej kilometrów. Dowodem przebiegniętych kilometrów są printscreeny z aplikacji do pomiaru biegu, które uczestnicy wysyłają organizatorom wydarzenia. W tym roku w biegu udział wzięło 76 uczniów z klas 4-8.

Ta sportowa impreza  ma na celu uświadomienie młodym ludziom, jakie możliwości oferuje im Unia Europejska. Ponadto wydarzenie to ma promować przykłady dobrych praktyk i sukcesów w ramach unijnych programów skierowanych do młodzieży, takich jak Erasmus+.

Dla naszych uczniów to przedsmak możliwości, jakie przyniesie nam już niedługo Akredytacja otrzymana w ramach programu Erasmus+. Ponadto to kontynuacja przygody z projektami Erasmusa+, które w naszej szkole są realizowane od roku 2018.

Bieg został zorganizowany dzięki zaangażowaniu nauczycieli języka angielskiego oraz wf.

A niedługo fotorelacje z biegu, a dziś kilka zdjęć.

💪 #BiegErasmusa2024 #WspólnieDlaDemokracji #FRSE #EuropejskiKorpusSolidarności

Chłopcy z SP 1 Mierzęcice wicemistrzami powiatu w piłce ręcznej

W dniu 9 kwietnia 2024 r. chłopcy klas 7-8 brali udział w turnieju powiatowym piłki ręcznej w Czeladzi. W zawodach wzięło udział sześć zespołów wyłonionych we wcześniejszych rozgrywkach gminnych i miejskich. Uczniowie z SP 1 Mierzęcice po wspaniałej walce zajęli drugie miejsce w grupie i w półfinale zagrali z kolegami z SP 13 Będzin. Po pięknym meczu zwyciężyli i awansowali do finału zawodów, w którym ponownie spotkali się z kolegami z SP2 Czeladź. Po bardzo zaciętej rywalizacji nasi uczniowie mecz przegrali jedną bramką i tym samym zostali wicemistrzami powiatu. Jednocześnie awansowali do finałów rejonowych, które odbędą się 17 kwietnia w Dąbrowej Górniczej.

Skład drużyny SP 1 Mierzęcice

1. Konrad Nowak
  2. Maciej Nowak
  3. Ksawery Sarnik
  4. Wiktor Hyla
  5. Robert Kołodziejczyk
  6. Miłosz Nagły
  7. Krystian Kubinek
  8. Jakub Konofalski
  9. Kacper Bednarczyk
  10. Maksymilian Michalski
  11. Szymon Walmuz

III MIEJSCE W POWIATOWYCH IGRZYSKA DZIECI
W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W dniu 05.04.2024r w Czeladzi odbyły się powiatowe zawody w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców klas 5-8. W Igrzyskach Dzieci i Młodzieży wzięło udział 8 szkół : SP Rogoźnik, SP 13 Będzin, SP2 Będzin, SP 4 Bedzin , SP 7 Czeladz, SP 2 Czeladz SP 8 Będzin i SP 1 Mierzęcice.
  Zawody odbywały się na terenie parku Grabek w Czeladzi , w bardzo miłej atmosferze, z bardzo dużym zaangażowaniem wszystkich uczestników w walce o najwyższe miejsce. Nasza reprezentacja dziewcząt grupy młodszej zajęły 3 miejsce a dziewczyny z grupy starszej 6, natomiast chłopcy grupy starszej zajęli 5 miejsce a chłopcy grupy młodszej 6.

1.   Reprezentacja dziewcząt i chłopców - Igrzyska Dzieci
    1. Matylda Łazarczyk
    2. Oliwia Majcherczyk
    3. Julia Hyla