Wyjazd do teatru

Egzaminy ósmoklasisty zbliżają się wielkim krokami, toteż nasi ósmoklasiści wraz z uczniami klasy siódmej już wzięli się za przypomnienie i utrwalenie treści lektur obowiązkowych. 14 marca 2023r. wzięli pod lupę jeden z najważniejszych polskich dramatów epoki romantyzmu – „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

Utwór o żądzy władzy, która popycha główną bohaterkę do popełnienia szeregu zbrodni, uczniowie mieli możliwość obejrzeć na scenie teatralnej w Zawierciu. Świetna gra aktorska, wspaniale dopracowane kostiumy oraz tajemnicza sceneria przeniosły widzów na niemal dwie godziny do baśniowej krainy poezji, gdzie razem z bohaterami mogli przeżywać ich emocje i uczestniczyć w walce o koronę Lecha.

A już niebawem kolejne spotkanie ze sztuką, gdyż uczniowie klas szóstych planują wyjazd do teatru na adaptację lektury „Ania z Zielonego Wzgórza”.       Życzymy wrażeń na równie wysokim poziomie.