Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Tenisiści stołowi i szachiści z SP nr 1 Mierzęcice w finałach rejonu

9 listopada 2022 r grupa młodsza chłopców z mierzęcickiej jedynki wystartowała w rejonowym turnieju tenisa stołowego, który został rozegrany w Będzinie. Chłopcy trafili do trudnej grupy, w której przyszło im walczyć z mistrzami Dąbrowy Górniczej i wicemistrzem Będzina. Po zaciętej walce zakwalifikowali się do półfinału, gdzie w walce o finał przegrali z mistrzem powiatu będzińskiego 3:2. W walce o miejsce trzecie również nieznacznie ulegli po raz drugi w tych rozgrywkach mistrzom z Dąbrowy Górniczej 3:2. Czwarte miejsce to duży sukces chłopaków, dawno bowiem nasza reprezentacja w kategorii chłopców nie zakwalifikowała się do zawodów rejonowych.

Nasza reprezentacja:

1. Konrad Nowak 6b

2. Ksawery Sarnik 6a

3. Maciej Nowak 6a

W dniu 10 listopada 2022r na hali MOSiR w Czeladzi odbył się rejonowy turniej szachowy , w którym uczestniczyły 3 najlepsze szkoły podstawowe z Dąbrowy Górniczej i 3 najlepsze szkoły podstawowe z powiatu będzińskiego . Nasza reprezentacja rozegrała 5 partii, które były  bardzo wyrównane i do końca walczyli o mistrzostwo. Ostatecznie nasza drużyna  zajęła III miejsce w rejonowym turnieju szachowym