Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Dzień Edukacji Narodowej

  „Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu” - myśl tę wypowiedziała niegdyś Eliza Orzeszkowa, a dziś przypomnieli ją uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach podczas uroczystej akademii upamiętniającej rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej.

  Uczniowie wiedzą, że Dzień Edukacji Narodowej to dobry moment na docenienie wszystkich pracowników oświaty za troskę i odpowiedzialność w wykonywaniu codziennych obowiązków, dlatego też z wielkim zaangażowaniem wystawili na scenie program artystyczny, by słowem i piosenką umilić społeczności szkolnej ten dzień. Młodzi artyści, porównując naszą szkołę do uwielbianej przez uczniów Akademii Pana Kleksa, wyrazili radość z czerpania wiedzy i podkreślili rolę nauki w życiu każdego człowieka.

  Ważnym punktem uroczystości było wystąpienie Pani Dyrektor Pauliny Niegowskiej, która złożyła życzenia i podziękowała pedagogom za wysiłek, jaki wkładają w naukę i wychowanie kolejnych pokoleń. Do tych ciepłych słów dołączyli również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego:

Za to wszystko, co jeszcze dla nas tajemnicą
(przed nami jeszcze sporo szkolnych lat),
za to składamy Wam dziś wiele życzeń,
z nimi jesienny, najpiękniejszy kwiat!

Link do galerii >>>

 

* * * * * *