Wielki sukces lekkoatletów z SP nr 1 Mierzęcice

5 października 2022 r. w Parku Grabek w Czeladzi odbyły się zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych, były one jednocześnie eliminacją do zawodów rejonowych. Jako pierwsi na trasę biegu ruszyli chłopcy w kategorii klas 7-8. Po bardzo dobrym biegu chłopcy z SP 1 Mierzęcice zajęli znakomite 3 miejsce. Po nich na starcie w tej samej kategorii wiekowej pojawiły się dziewczyny. Reprezentantki naszej szkoły pokazały charakter i olbrzymie serce do walki co zaowocowało wspaniałym wynikiem i zwycięstwem w powiecie. Obie drużyny uzyskały awans do zawodów rejonowych, które w kolejnym tygodniu zostaną rozegrane w Dąbrowie Górniczej.

Jako trzeci do rywalizacji przystąpili chłopcy w kategorii klas 4-6. Po bardzo dobrym biegu wśród 12 zespołów zajęli oni świetne 5 miejsce. W tej samej kategorii dziewczynki zajęły 6 miejsce wśród 11 startujących zespołów. Warto zaznaczyć że zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców w drużynach z SP 1 Mierzęcice dominowali przedstawiciele klas 5, a u dziewczynek startowały również przedstawicielki klas 4. Tym bardziej są to wyniki godne uwagi.

Wszystkim startującym gratulujemy wspaniałej postawy.

Drużyna chłopców 7-8

• Szymon Knop