Spotkanie z alpakami

13 czerwca naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście. A kto to taki ? TO ALPAKI !

Aszan i Kajtek przybyli na plac szkolny w towarzystwie swoich przemiłych opiekunek.

Sam wygląd alpak wzbudzał u dzieci wielką sympatię, gdyż wyglądały jak żywe maskotki. Każdy uczestnik spotkania miał okazję podejść do zwierząt, poczęstować je marchewką czy po prostu się do nich przytulić. Ponadto Pani  Magda - alpakoterapeutka przekazała dzieciom wiele ciekawych informacji na temat hodowli i życia tych zwierząt.  Dowiedzieliśmy się, że alpaki pochodzą z Ameryki Południowej, są krewnymi wielbłądów, a ich wielkim przysmakiem są marchewki. Wełna tych zwierząt występuje w szerokiej gamie kolorów i wykorzystuje się ją do produkcji poduszek, kołder, szyje się swetry czy marynarki. Nasi najmłodsi byli zachwyceni futrzanymi gośćmi.

Zajęcia z alpakami i innymi zwierzętami rozwijają sferę emocjonalną, budują pewność siebie, odpowiedzialność i empatię. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania ze zwierzakami.