Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Sadzenie roślin

 

img 20220609 130727  W czwartek 9 go czerwca uczniowie SP1 w Mierzęcicach ochoczo włączyli się do akcji sadzenia roślin na terenie szkoły.  W trosce o ukształtowanie u dzieci poczucia piękna przyrody, rozwój wrażliwości ekologicznej i postaw proekologicznych postanowiliśmy zmienić teren przy szkolnym Orliku tworząc dwa mini ogrody- ziołownik i ogród kwiatowy.

  Akcja była podsumowaniem projektu artystyczno-ekologicznego pt.: ”Zielony Zakątek”, w którym szkoła od października 2021 roku bierze udział. Uczniowie przy pomocy i pod czujnym okiem opiekunów projektu mgr Barbary Gryczki i mgr Moniki Latos stworzyli najpierw ogród ziołowy z roślinami takimi jak: mięta, lubczyk, majeranek, bazylia, rozmaryn, melisa, kolendra, szałwia lekarska. W drugiej kolejności powstała rabata kwiatowa, na której pojawiły się m.in.: róże, żurawki, hosty, goździki, astry, gerbery, irysy i ostróżki. W ramach akcji zostały również zasadzone krzewy owocowe, m.in. maliny i jeżyny. Uczniowie z zapałem, wspólnymi siłami wykopywali dołki, aby mogli posadzić przyniesione przez nich i ich rodziców  kwiaty, zioła i krzewy.

  Niezmiernie cieszymy się z tak dużego zainteresowania i zaangażowania uczniów i rodziców. Ogromne podziękowania składamy na ręce wszystkich rodziców, którzy wspomogli działania projektu i zechcieli przekazać część swoich ogrodowych zbiorów dla naszej placówki oraz na ręce pana konserwatora, który wspomagał nas w najcięższych pracach. Mamy nadzieję, że szkolny ogród będzie cieszyć nasze oczy i wydawać owocne plony przez wiele lat.

 

 

* * * * * *