Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

 

Wycieczka do Warszawy

syrenka  Dnia 9.06.2022 r. uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach udali się na wycieczkę do Warszawy.

  Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Jednak głównym celem naszej podróży było Centrum Nauki Kopernik, w którym to podziwialiśmy kilkaset eksponatów różnych dziedzin nauki i techniki.

  Po aktywnym zwiedzaniu ekspozycji i licznych eksperymentach udaliśmy się na zasłużony odpoczynek i obiad do restauracji Literatka, mieszczącej się prawie naprzeciwko Zamku Królewskiego.

  W pełnym słońcu podziwialiśmy najciekawsze miejsca na Starym Mieście, które przykuwają uwagę turystów z całego świata. Zobaczyliśmy Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Pomnik Syrenki, Barbakan, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pomnik Małego Powstańca . Po tych atrakcjach wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę wrócili do autokaru, aby rozpocząć podróż powrotną do domu.

  Zdaniem uczestników najciekawsze było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, ale dla szkolnych sportowców Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego był z pewnością niezapomnianą atrakcją.

 

 

* * * * * *