Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Wycieczka do Mosznej

20220606 123726  W piękny słoneczny dzień 6 czerwca 2022 roku uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Mosznej.

  Pierwszym punktem wycieczki była Fabryka Robotów, gdzie uczniowie mogli podziwiać imponujące, bo dochodzące nawet do 3 metrów wysokości roboty zainspirowane filmami science - fiction. Naszym przewodnikiem był sam twórca robotów i założyciel fabryki, który w zajmujący sposób opowiadał o wykorzystywaniu starych, zezłomowanych samochodów bądź części zepsutych sprzętów AGD do tworzenia tych niezwykłych figur. Transformers, Terminator, Wall-e czy Miniówki to tylko niektórzy bohaterowie, z którymi się spotkaliśmy. Ciekawa sceneria tego miejsca, kolorowe światła, przejmujące dźwięki, a nawet możliwość sterowania niektórymi postaciami sprawiła, że uczniowie poczuli się jak na planie hollywoodzkich produkcji o superbohaterach.

  Stamtąd przenieśliśmy się do słynącego z 99 wież i 365 pomieszczeń Pałacu Tiele - Wincklerów, który oczarował nas swym niesamowitym urokiem i bajkową architekturą. Pani przewodnik oprowadziła nas po przepięknych komnatach i urzekających salonach, opowiadając przy tym o codziennym życiu dawnych mieszkańców tej uroczej posiadłości. Następnie udaliśmy się na spacer po rozległym parku z kilkusetletnimi dębami i lipami. Przy dźwiękach przyrody podziwialiśmy „tańczące” fontanny czy kwitnące rododendrony. 

Moszna to bardzo ciekawe miejsce, które urzekło nas swoją historią a przede wszystkim różnorodnością.

Link do pozostałych zdjęć! >>>

 

 

* * * * * *