Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Pysznie, zdrowo i kolorowo!         

IMG 0318  We współczesnym świecie bardzo ważne jest propagowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej. Dlatego też w klasach 1-3 realizowana jest innowacja pedagogiczna "Żyję zdrowo i kolorowo". Wszystkie jej działania skupiają uwagę na tematyce zdrowego odżywiania. Podsumowaniem innowacji były warsztaty edukacyjne dotyczące zdrowych nawyków żywieniowych, a w szczególności diety bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. W ostatnich dniach maja oraz na początku czerwca uczniowie klas 1-5  mogli w nich uczestniczyć. Warsztaty te zostały zorganizowane przy wsparciu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

  Na początku Pani Dietetyk na podstawie prezentacji multimedialnej opowiedziała o zasadach zdrowego żywienia, o tym, jak ważne jest śniadanie oraz z czego składa się piramida żywieniowa. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny związany ze zdrowymi nawykami żywieniowymi. Dzieci mogły rozwiązywać zagadki, rozpoznawały na podstawie  ilustracji poszczególne owoce i warzywa. Następnie w grupach tworzyły piramidę żywieniową. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość stworzenia zdrowego smoothie. Uczniowie kroili owoce i po przygotowaniu zdrowej przekąski mogli jej spróbować.

  Warsztaty te były bardzo ciekawe, a uczniowie aktywnie i z radością  w nich uczestniczyli. Mamy nadzieję, że zdrowe nawyki żywieniowe będą towarzyszyły dzieciom każdego dnia.

 

 

* * * * * *