Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 1


received 1204218206995188  1 czerwca, wyjątkowy dla wszystkich dzieci dzień, nasi uczniowie spędzili w sposób wyjątkowy. Rozpoczął się on uroczystym apelem, podczas którego pani dyrektor Paulina Niegowska złożyła uczniom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyła nagrody
i wyróżnienia za osiągnięcia konkursowe zdobyte w II semestrze. Ilość rozdanych nagród świadczy o tym, że uczniowie naszej szkoły nie tylko chętnie biorą udział w konkursach, ale potrafią zajmować w nich wysokie miejsca na różnych szczeblach.
  W klasach naszych najmłodszych odbył się pokaz „Mam talent”, podczas którego liczyła się pomysłowość i poczucie humoru. Inicjatywa ta wywołała dużo emocji. Ujawniły się talenty wokalne, gimnastyczne, taneczne, recytatorskie i sportowe. W dalszej części szkolnej imprezy uczniowie spędzili swój czas na turnieju gier planszowych. Celem turnieju było propagowanie wśród dzieci pożytecznego spędzania czasu wolnego, jak również nauka zdrowego współzawodnictwa. W tym turnieju każdy był zwycięzcą. Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.
  Dla klas 4-8 został zorganizowany turniej sportowo – wiedzowy RAMBIT. Jego głównym założeniem była dobra zabawa. Uczniowie poszczególnych klas zostali podzieleni na zespoły, w których część przydzielona została do turnieju wiedzowego i część rywalizowała w konkurencjach sprawnościowych. Przedstawiciele klas mieli okazje sprawdzić się w wielu niełatwych zadaniach sportowych, musieli odpowiadać na pytania z bardzo różnych dziedzin, a o zwycięstwie klasy decydowała suma punktów zdobyta przez wszystkich uczestników. Często liczył się pomysł, a i nie bez znaczenia była strategia. Na koniec wyłonieni zostali mistrzowie. Zwycięzcami zostali jednak wszyscy Ci, którzy pokazali, że potrafią rywalizować w duchu fair-play, ale przede wszystkim bawić się w gronie rówieśników.
  W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Dzień bez plecaka”. Wbrew pozorom nie chodziło wcale o przybycie do szkoły bez plecaka i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polegała na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Nasi uczniowie popisali się tego dnia wyjątkową fantazją. Zdjęcia mówią same za siebie!

  Wszystkie zdjęcia z uroczystości są do obejrzenia w Galerii!!!

Link do galerii RAMBIT! >>>

Link do galerii "Wręczenie nagród" >>>

 

 

* * * * * *