Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW

 

DSC 0383  Tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach jest to, że uczniowie klas pierwszych zostają przyjęci w poczet czytelników po wcześniejszym zapoznaniu się z biblioteką i poznaniem korzyści wynikających z czytania książek.

  Pierwszoklasiści bardzo chętnie korzystają z księgozbioru szkolnej biblioteki, nadszedł więc czas, aby mogli się poczuć pełnoprawnymi czytelnikami. Ale zanim złożyli uroczystą przysięgę, że obiecują być wiernymi czytelnikami książek, szanować je i poznawać ich tajemnice, obejrzeli przedstawienie przygotowane specjalnie dla nich przez starszych kolegów i koleżanki zatytułowane „W bajkowej krainie”. Uczniowie klasy 4b wierszem, piosenką i zagadkami przekonywali o tym, że wiele jest rzeczy mądrych, ale nikt nie zaprzeczy wcale, że najmądrzejsze są książki. Mówiąc najprościej - w książkach jest najwięcej wiadomości.

  Pani Dyrektor Paulina Niegowska, wręczając symboliczne dyplomy na ręce przedstawicieli klas pierwszych, wyraziła nadzieję, że zapał naszych najmłodszych czytelników nigdy nie przeminie i zawsze z radością będą sięgać po książki i z zapałem czerpać z nich wiedzę

   Link do pozostałych zdjęć >>>

 

* * * * * *