Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

„Młodzież zapobiega pożarom”

Zdjęcie z dyplomem. W dniu 18 - go maja 2022 uczennica naszej szkoły Julia Szafran godnie reprezentowała Gminę Mierzęcice na etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W tym roku po dwu letniej przerwie w końcu doszło do przywrócenia tego turnieju.

  W trakcie turnieju uczniowie zmierzyli się z testem pisemnym oraz dodatkowymi pytaniami jury. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, wyposażenia straży pożarnych, dystynkcji, organizacji i historii straży oraz z tematyki pierwszej pomocy.

  Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w trzech kategoriach otrzymali pamiątkowe nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy oraz symboliczne prezenty. Cieszymy się, że uczniowie z terenu naszej Gminy od wielu lat tak ochoczo biorą udział w tym turnieju i przyczyniają się do popularyzacji przepisów i kształtowania umiejętności w zakresie ochrony ludności, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

  Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się już w 21 maja 2022 r.