Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Każde dziecko wie, że warto zdrowo odżywiać się!

  Zdrowe odżywianie się, aktywność fizyczna od zawsze stanowiły bardzo ważny element życia każdego człowieka, szczególnie dziecka. Już od najmłodszych lat, szczególnie w szkole, zdobywamy wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania się. Dlatego też w naszej szkole, w klasach 1-3  realizujemy innowację pedagogiczną „Żyję zdrowo i kolorowo”, której głównym celem jest promowanie i pogłębianie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Nazwa innowacji związana jest nie tylko ze zdrowym odżywianiem, ale również aktywnym spędzaniem czasu. W ramach tej innowacji uczniowie na zajęciach zdobywali nowe doświadczenia poprzez wielozmysłowe poznawanie produktów kulinarnych (smak, zapach, dotyk), tworzyli piramidę żywieniową, wykonywali prace plastyczne związane ze zdrowym odżywianiem, realizowali tematykę dotyczącą aktywnego wypoczynku, poznawali wartości odżywcze owoców i warzyw, brali udział w zabawach i grach edukacyjnych.

  Od października uczniowie również realizują tematykę zgodnie z programem „Przygotujmy lepszy świat”. Dzieci w ramach tego programu wykonywały  zadania na tablicy multimedialnej związane ze zdrowym odżywianiem i ekologią. Za prawidłowo wykonany quiz każda klasa zdobywała  punkty dla szkoły.

  W ramach innowacji w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny dla klas 1-3 pt. "Żyję zdrowo". Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu plakatu w dowolnej technice plastycznej, ilustrującego zdrowy sposób życia. Na plakacie musiało znaleźć się również hasło związane ze zdrowiem.

  Komisja konkursowa otrzymała 26 prac, spośród nich wyłoniła następujących zwycięzców:

  • I miejsce: Jakub Cichoń kl. 1 b,
  • II miejsce: Zuzanna Śliwińska kl. 2 a,
  • III miejsce: Pola Cichoń kl. 3 a.

  Wyróżnienia:

  • Zofia Kyrcz kl. 1 b,
  • Antoni Łazarczyk kl. 1 a,
  • Wiktor Czapla kl. 2 b,
  • Liliana Kosińska kl. 3 b.

  Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Wszystkie te powyższe działania pokazują, iż nasze codzienne wybory żywieniowe mają duże znaczenie dla nas i naszej planety. Dlatego pamiętajmy: żyjmy zdrowo i kolorowo!

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

 

 

* * * * * *