Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

20211108 085432  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który dostarcza dziecku niezbędnej energii do nauki, lepszej koncentracji podczas lekcji i daje więcej siły do zabawy. To najlepszy i ważny start w nowy dzień.

  Pomijanie porannego posiłku to jeden z częstych błędów żywieniowych. A jednym z zadań w edukacji wczesnoszkolnej jest uwrażliwienie dzieci na kwestię zdrowego odżywiania i prowadzenia aktywnego stylu życia. W klasach młodszych zwracamy szczególną uwagę na drugie śniadania, które często spożywamy wspólnie, w klasie. Uczniowie mają okazję w spokoju zjeść oraz wzajemnie wymienić się swoimi pomysłami na drugie śniadania.

  8 listopada 2021r. uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcami ze szczególna starannością podeszli do swojego drugiego śniadania, obchodząc Dzień Zdrowego Śniadania. Udział w akcji przyczynia się do zwiększenia świadomość dzieci i rodziców, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.

  Dla naszych uczniów był to dzień radosny i pełen wzajemnych inspiracji. Drugie śniadanie poprzedziliśmy pogadankami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku oraz jakie produkty mogą i powinny znaleźć się w śniadaniówkach przynoszonych do szkoły. Uczniowie przypominali zasady zdrowego odżywiania się oraz zasady dbania o higienę spożywania posiłków.

  Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. W śniadaniówkach dzieci znalazły się tego dnia różne owoce, warzywa, owocowe i warzywne musy i deserki. Było wesoło, kolorowo i bardzo apetycznie.  

  Naszym prozdrowym akcjom zawsze przyświeca hasło prowadzonej w klasach 1-3 innowacji:

  • „Żyję zdrowo – kolorowo”. 

  Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele zachęcamy, aby każdego dnia zrobić dla siebie coś wyjątkowego, coś naprawdę pysznego…

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA – świętujmy go codziennie!

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej