Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

thumbnail Nasza szkoła jest w SuperKoderach 2

Podczas pierwszego spotkania w ramach programu #SuperKoderzy uczniowie zapoznali się z budową robota mBot. Szkolni superkoderzy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa miała na podstawie instrukcji złożyć nowe roboty, jakie otrzymaliśmy z Fundacji Orange. Druga grupa otrzymała już złożone roboty, które jednak trzeba było naprawić, czyli sprawdzić podzespoły, założyć akumulatorki oraz zainstalować odpowiedni program, żeby roboty zaczęły działać. W celu zaprogramowania robota uczniowie korzystali z programu mBlock opartego na technologii Scratch, w którym można nie tylko programować roboty, ale też tworzyć proste gry, animacje i inne programy. Podczas zajęć wykorzystano matę, po której roboty poruszały się zgodnie z instrukcją.  

Nie było czasu na nudę. Uczniowie wykazali się bardzo dużą aktywnością podczas zajęć. Uśmiech na ich twarzach jest dowodem na to, że nauka może być przyjemnością. 

Na kolejnych zajęciach zamierzamy nauczyć się pisać programy zdalnie sterujące robotem, a naszym celem jest zaprojektowanie gry matematycznej i zorganizowanie turnieju matematycznego robotów.

Anna Łukasik