Szkoła Podstawowa nr 1

w Mierzęcicach

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

IMG 20210625 080315  Rok szkolny 2020/2021 był rokiem wyjątkowym. Przyniósł on ze sobą wiele przeciwności, którym jednak nasi uczniowie dzielnie stawiali czoła i wyzwań, które potrafili podjąć. A wszystko to za sprawą pandemii koronawirusa i - co za tym idzie - wprowadzenia nauki zdalnej, która wymagała zarówno od uczniów, nauczycieli, jak i rodziców nieco innego spojrzenia na edukację. Komputer stał się narzędziem naszej codziennej pracy, a Internet niemal jedyną formą kontaktu przez wiele długich miesięcy. I choć mogłoby się wydawać, że dzieci i młodzież bardzo lubią spędzać czas przed monitorami komputerów, to widok uśmiechniętych buzi po długo wyczekiwanym powrocie do zajęć stacjonarnych świadczył o tym, że uczniom brakowało szkolnej codzienności.

   Po tych wielu trudnych miesiącach nadszedł czas na upragnione wakacje, które ze względu na obostrzenia i konieczność zachowania śodków bezpieczeństwa powitaliśmy mniej hucznie niż byśmy chcieli, ale równie uroczyście jak zawsze. 

  Uczniowie klas I – VII odebrali swoje świadectwa szkolne z rąk wychowawców i pani dyrektor w salach, gdzie również wręczono nagrody tym, którzy szczególnie wyróżnili się swoją ciężką pracą w ciągu całego roku.

  Dla ósmoklasistów ostatni dzień roku szkolnego 2020/2021 był jednocześnie ostatnim dniem w Szkole Podstawowej. Na uroczystą akademię przygotowaną na tę okoliczność przybyała Zastępca  Wójta Gminy Mierzęcice Pani Iwona Pańta, która osobiście pragnęła złożyć naszym absolwentom gratulacje oraz życzenia wielu sukcesów w dalszej edukacji. Ciepłych słów pod adresem tegorocznych ósmoklasistów nie szczędziły również podczas wręczania świadectw i nagród Pani Dyrektor Paulina Niegowska oraz Pani Wicedyrektor Beata Fryc.

  Zaszczytny tytuł Ucznia Roku otrzymała za swoją nienaganną postawę, wysoką kulturę osobistą, wzorowe pełnienie funkcji przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego oraz angażowanie się w życie szkolne - uczennica klasy 8a Kinga Skrzypczyk.

  A całą uroczystość poprowadzili przedstawiciele klas siódmych. Na koniec w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki, przekazując jednocześnie pewne drogowskazy, które pozwolą im podejmować dobre i mądre decyzje w dalszym życiu. Wszyscy im tego życzymy z całego serca.

Pozostałe zdjęcia: link do galerii >>>

Wychowawcy klas ósmych