Szkoła Podstawowa nr 1

w Mierzęcicach

W wakacyjnych klimatach

DSC00846  Uczniowie klas 6c i 6b odwiedzili dziś pobliski Siewierz, by wspólnie spędzić czas na dobrej zabawie - po długim okresie nauczania zdalnego. Byli między innymi w nowym parku miejskim, w którym na dwóch placach zabaw oddawali się rozrywkom. Na pierwszym placu korzystali z urządzeń sprawnościowych, na drugim muzycznych. Kolejną atrakcją był plenerowy Ośrodek Edukacji Ekologicznej z: zielonym tunelem, zielonym igloo, urządzeniami edukacyjnymi i grami plenerowymi.

  Po pobycie w parku uczniowie przeszli na rynek, gdzie odwiedzili miejscową pizzerię. Następnie w okolice zamku, by znów bawić się na placu zabaw, a także odwiedzić główną atrakcję Siewierza – zamek.

  W opinii uczniów – była to najfajniejsza  wycieczka, jaką do tej pory mieli. Siewierz – bliski i ładny, ale chyba pomogły tej pozytywnej opinii dotychczasowe ograniczenia pandemii.  Okazało się, że uczniowie potrafią czerpać radość z małych przyjemności i wspólnej zabawy. Co niezmiernie cieszy pomysłodawcę wyjazdu M. Śliż – wychowawcę klasy 6c.  Zresztą zobaczcie sami w galerii:

Galeria zdjęć: Link >>>