Szkoła Podstawowa nr 1

w Mierzęcicach

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach  

Dzień dziecka  Pierwszego czerwca uczciliśmy w naszej szkole wspaniały dzień – Dzień Dziecka. Uczniowie z klas IV-VIII podczas lekcji przedmiotowych mieli możliwość wcielenia się w rolę nauczyciela i poprowadzenia lekcji. Uczniom bardzo spodobał się ten pomysł, ochoczo wymyślali zadania oraz prezentacje. Nauczyciele zorganizowali rozmaite gry przedmiotowe i zabawy integracyjne. Został również omówiony aspekt obchodzenia Dnia Dziecka w krajach na całym świecie. 

  W tym szczególnym dniu rozdaliśmy również nagrody z niektórych konkursów, które były rozstrzygnięte już podczas nauki zdalnej.  Uczniowie otrzymali nagrody z konkursu profilaktycznego „Cyberprzemoc” oraz za konkursy realizowane w ramach projektu TAB w programie Erasmus+. Pierwszy z nich – konkurs na maskotkę. Drugi z konkursów w programie Erasmus + - konkurs na piosenkę został rozstrzygnięty właśnie w Dniu Dziecka. 

  Pierwsze miejsca zajęły dwie piosenki autorstwa Magdaleny Góralczyk kl. 6a oraz Franciszka Wrońskiego kl. 6c. Drugie miejsce zdobył Paweł Drozd kl. 6a.  

  Drodzy Uczniowie! Mamy nadzieję, że uśmiechy, które gościły w tym dniu na waszych twarzach, zawsze z wami będą. Bądźcie radośni, pogodni, pełni optymizmu oraz odważni w spełnianiu waszych marzeń.