Szkoła Podstawowa nr 1

w Mierzęcicach

KONKURS „Elektrośmieci oddajesz nagrody dostajesz!"

  Placówki Oświatowe z terenu województw śląskiego i opolskiego ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE „Elektrośmieci oddajesz nagrody dostajesz!"

  Odświeżyliśmy zasady, zwiększyliśmy pule nagród oraz stworzyliśmy nową stronę do logowania Elektrośmieci portal (recykling.biz.pl)

  Przy jednorazowym odbiorze do 1000 kg, każdy przekazany 1 kg elektrośmieci lub baterii to 0,20 zł (5 kg= 1,00 zł brutto = 1 punkt).

<1000 kg, 1kg = 0,20 zł (5 kg=1,00 zł brutto=1 punkt) 

Przy jednorazowym odbiorze 1000 kg lub więcej, każdy przekazany 1 kg elektrośmieci lub baterii to 0,30 zł (5 kg= 1,50 zł brutto = 1,5 punktu).

>1000 kg, 1kg = 0,30 zł, (5 kg= 1,50 zł brutto = 1,5 punktu)

Dla Placówek najbardziej zaangażowanych, które zbiorą najwięcej elektroodpadów czekają nagrody specjalne:

  • I miejsce: sprzęt elektroniczny/pomoce szkolne o wartości 1500 PLN
  • II miejsce: sprzęt elektroniczny/pomoce szkolne o wartości 1000 PLN
  • III miejsce: sprzęt elektroniczny/pomoce szkolne o wartości 500 PLN

  Zapraszam do wypełnienia Formularza Zgłoszeniowego , a następnie poprzez stronę proszę dokonać zgłoszenia odbioru  

  Placówki, które już oddały w tym roku szkolnym sprzęt i baterie, punkty maja naliczone ale proszę o ponowną rejestrację. Po wypełnieniu formularza aktywuję stan punktów.

  Co zbieramy

  Zużyte baterie i akumulatory używane w telefonach, elektronarzędziach (np. wkrętarkach), zabawkach, pilotach, zegarkach, baterie jednoogniowe typu AA, AAA, R20, guzikowe i inne które bez problemu można przenieść ręcznie i które były przeznaczone do używania w gospodarstwach domowych do zwykłych celów, bez akumulatorów samochodowych i przemysłowych;

  Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny:

lodówki, pralki, zmywarki, TV/monitory, LCD, odkurzacze, tostery, kuchenki elektryczne, mikrofale, wagi, komputery, laptopy, klawiatury, myszki, słuchawki, drukarki, telefony, kamery, odbiorniki radiowe, wiertaki i inne elektronarzędzia, gry video, drony, suszarki, młynki do kawy, ekspresy do kawy, zabawki elektryczne, sprzęt muzyczny i sportowy, sprzęt oświetleniowy oraz każde inne urządzanie które do działania potrzebuje prądu z gniazdka lub z baterii. Zbieraniu podlega sprzęt kompletny, nie zdemontowany

  Jeśli Placówka chce przekazać swój sprzęt to oczywiście potwierdzamy odbiór KPO oraz protokołem – szczegóły ustalamy indywidualnie.

Zapraszam do aktywnego udziału: elektrosmieci.recykling.biz.pl

z poważaniem

Beata Bartosiak

Specjalista ds. handlowych i edukacji ekologicznej