Szkoła Podstawowa nr 1

w Mierzęcicach

Logo projektu PLWyzwanie sportowe #tabwalkorrun zakończone! Nagrody rozlosowane!

Logo Tab  Uczniowie i nauczyciele SP1 w Mierzęcicach na przełomie kwietnia i maja podjęli się dwutygodniowego wyzwania sportowego wymyślonego przez M. Śliż – koordynatora projektu TAB w ramach programu Erasmus+.

  Wyzwanie polegało na tym, by codziennie chodzić lub biegać przez minimum 30 minut. Celem wyzwania było odciągnięcie uczniów od komputerów, alternatywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu i rozruszanie wszystkich tych, którzy w czasie pandemii, za bardzo zasiedzieli się w domu. Uczniowie byli motywowani nie tylko nagrodami, ale także faktem, iż uczestnicy mogli umieszczać w mediach społecznościowych swoje relacje ze spacerów i biegów dodając hasztag #tabwalkorrun. Wyzwanie pozwoliło też docenić walory okolicy - bliższej lub dalszej. Uczestnicy umieszczali w mediach społecznościowych zdjęcia pięknie oddające walory przyrody polskiej.

  Do wyzwania przyłączyli się uczniowie i nauczyciele z partnerskich szkół w Turcji i Północnej Macedonii.

  Jeśli chodzi o nasze osiągnięcia, to w wyzwaniu wzięło udział 46 uczniów (od 1 do 8 klasy) oraz 10 nauczycieli (wśród nich także Pani Dyrektor). Razem spędziliśmy 722 godzin na spacerowaniu/bieganiu, przebyliśmy 3145 kilometrów.

  Motywacja uczniów, mimo że pogoda nie była wtedy zbyt łaskawa,  nie słabła dzięki temu, że koordynatorowi projektu udało się pozyskać hojnych sponsorów. Dwie główne nagrody – wylosowane przez M.Szydło z IVa i J.Goździewską z VIIa -  stanowiły monitory aktywności Polar Loop. Dzięki opaskom uczennice będą mogły teraz monitorować swoje spacery na profesjonalnych opaskach.

  Uczniowie – w trakcie tego wyzwania – mogli także uczcić święta: Święto Konstytucji 3 Maja a także Święto Europy odpowiednimi fotorelacjami. Autorką najciekawszych zdjęć została J. Karcz z VIc.

  Dziękujemy wszystkim sponsorom (firmie POLAR – producentowi zegarków sportowych, firmie KNEIPP – producentowi ekologicznych kosmetyków,  Delikatesom KAROLINA oraz LP NADLEŚNICTWU SIEWIERZ ), a przede wszystkim dziękujemy uczniom, ich bliskim i nauczycielom za podjęcie wyzwania. To co, do kolejnego wyzwania? Gotowi?