Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Kto jest dzieci przyjacielem?

Mały miś.

Kto tajemnic zna tak wiele?

Mały miś.

Miś choć mały, choć nieśmiały,

Wielkie serce w sobie ma.

Pocieszyciel doskonały.

Każdy misia swego ma.

 

IMG 20201124 073301  Wszystkie misie małe i duże, bure i kolorowe obchodzą swoje święto 25 listopada. Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. W naszej szkole corocznie obchodzimy to święto. Nauczyciele klas młodszych zapraszają uczniów do wspólnego świętowania i organizują z tej okazji wspólne zabawy, quizy i prezentacje przyniesionych misiów. Chociaż w tym roku nie mogliśmy spotkać się na wspólnej sali i razem bawić się przy misiowych piosenkach, nie zapomnieliśmy o tym dniu i naszych pluszowych ulubieńcach.

  W tym dniu uczniowie mogli zobaczyć krótką prezentację multimedialną, która przybliżyła im legendę związaną z powstaniem pluszowego misia. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 118 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

  Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia został ogłoszony także szkolny konkurs plastyczny pt. ”Miś – bohater książki”, skierowany do uczniów z klas 1-3. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych dzieci oraz ukazanie znajomości literatury dziecięcej. Zgłoszone na konkurs prace wykonane zostały różnymi technikami. Każda praca jest cudowna i wyjątkowa. Dlatego jury postanowiło wyróżnić wszystkie prace nadesłane na konkurs!

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i kreatywności! Dyplomy za udział w konkursie wręczymy dzieciom po powrocie do szkoły.