Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Biorobotyka

20841817 1435946099776226 7673924621199318998 n

W dniu 25 września uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach wzięli udział w cyklu interaktywnych wykładów p

od wspólnym tytułem "Biorobotyka" w ramach projektu  pn. "Moja szkoła Gimnazjum im. C. Miłosza w Mierzęcicach moją szansą" realizowanego od października 2016 r. Projekt ten  jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Tematyka wykładów dotyczyła m.in. prezentacji działania robota chirurgicznego, zastosowania polimerów w medycynie oraz konstruowania egzoszkieletu, implantów i protez z wykorzystaniem techniki druku 3D. Seans obejmował trzy wykłady: Robot chirurgiczny w akcji, Polimery w medycynie oraz Ucho 3D? Czemu nie?

Uczniowie z dużym zaciekawieniem obejrzeli przygotowane dla nich eksperymenty i pokazy. Mieli również okazję wcielić się w rolę chirurga i wziąć udział w sekcji serca.

Opiekunami na wycieczce były panie: Anna Łukasik, Katarzyna Kobiałka oraz Ewa Kocot.

  

 

logo3