Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

   W dniach od 30 maja do 13 czerwca 2016 roku uczniowie klasy III przebywali na „Zielonej Szkole” w Ośrodku Wczasowym „ BOGDANKA” w Mrzeżynie.

   Dzieci miały możliwość poznania tradycji, kultury regionu zachodniopomorskiego poprzez wycieczki autokarowe. Oprócz licznych wycieczek pieszych po okolicy odbyły się dwie dłuższe wycieczki: do Kołobrzegu i na wyspę Wolin oraz krótsza do Dźwirzyna.

  • Pierwsza wycieczka odbyła się do Świnoujścia. Przejeżdżano przez miejscowość Trzęsacz, gdzie dzieci mogły zobaczyć ruiny i poznać ciekawą legendę związaną z kościółkiem.

   Kolejną miejscowością, którą zwiedzono były Międzyzdroje. Do molo dzieci doszły przepiękną Aleją Gwiazd, odwiedziły Muzeum Figur Woskowych, gdzie podziwiały znane postacie. Wiele przeżyć dostarczył wstęp do nadmorskiej twierdzy- Fortu Gerharda, gdzie uczniowie odbyli musztrę wojskową pod opieką pruskiego „żołdaka”. W Świnoujściu przeprawili się promem z wyspy Wolin na Wyspę Uznam.

  • Dzieci przeżyły wspaniałą przygodę na „Dzikim Zachodzie” w Zieleniewie.

   Dziki Zachód Show to wielogodzinny, atrakcyjny program i wspaniała przygoda dla dzieci, który obejmował: przejażdżkę wozem i konną, strzelanie z łuku, zabawy z zespołem muzycznym, pokaz jeździecki, beczkę śmiechu i wiele innych atrakcji.

  • Kolejna wyprawa była równie ciekawa. W Kołobrzegu uczniowie mieli możliwość zwiedzania portu i starówki. Zwiedzali Katedrę Świętego Krzyża, Stare Miasto z malowniczymi kamieniczkami, obejrzeli Pomnik Zaślubin z Morzem i piękną latarnię morską, byli w Muzeum Minerałów. Największą atrakcją dla dzieci był rejs po morzu statkiem „Monika III” oraz udział w zabawie z piratami.
  • W Dźwirzynie dzieci odbyły spacer ulicami dawnej osady rybackiej, odwiedziły zagrodę rzeźbiarza - p. SALETY, gdzie podziwiały sztukę ludową. Zwiedziły stary kościółek, podziwiały dęby - pomniki żywej przyrody Zwiedziły port rybacki, przyglądały się procesowi wędzenia ryb.

   Wiele wrażeń i przeżyć dostarczył również program animacyjny zawierający zadania sprawnościowe, zagadki, rebusy. Był to dzień indiański, kowbojski, piracki i cyrkowy. Organizowane liczne konkursy (plastyczny, budowli na piasku, malowanie kamieni, konkurs czystości), dyskoteki, ognisko z pieczeniem kiełbasek, zachęcały dzieci do aktywnego udziału w zajęciach. Sprawiały, że uczestnicy „zielonej szkoły” nie nudzili się. Pobyt był udany. Wszyscy wrócili zdrowi i wypoczęci.

Powrót