Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Kolejny sukces naszych lekkoatletów

Po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie spotkali się podczas zawodów gminnych w lekkiej atletyce. Tym razem rywalizowali podczas zawodów w czwórboju lekkoatletycznym. Każdy z zawodników miał do wykonania cztery próby czwórbojowe: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg długi (dziewczynki 600 metrów, chłopcy 1000 metrów).  Uczniowie z SP nr 1 Mierzęcice wystąpili w składzie:

Dziewczynki

Paulina Paliga, Magdalena Całka, Wiktoria Pióro, Weronika Hudecka, Karolina Cembrzyńska, Martyna Kusaj, Dominika Sroka

Chłopcy

Patryk Wójcik, Michał Tyrała, Dawid Hanak, Jakub Puchała, Igor Kozieł

Obie nasze drużyny uzyskały najwięcej punktów i tym samym zostały zwycięzcami zawodów gminnych i awansowały do zawodów powiatowo – rejonowych. Indywidualnie w kategorii dziewcząt zwyciężyła Paulina Paliga, wśród chłopców drugi był Patryk Wójcik, ale największą niespodziankę sprawili uczniowie klasy czwartej Martyna Kusaj druga indywidualnie oraz Karolina Cembrzyńska i Igor Kozieł, którzy zajęli trzecie miejsca indywidualnie. Lekkoatletyczna przyszłość Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach rysuje się w kolorowych barwach. Opiekunem zawodników była Anna Studentkowska – Tokarska.