Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

rodo  Informacja o przetwarzaniu danych osobowych na podstawie art. 13 ust. 1 i 2  rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólnego rozporządzenia o ochronie danych), Dz.U.UE.L.2016.119.1 (dalej: RODO)

Administratorem   Państwa   danych   osobowych   jest Szkoła Podstawowa nr 1; ul. Wolności 68;   42-460 Mierzęcice (dalej: Administrator)

Można się z nami kontaktować w następujący sposób:

1. listownie: Szkoła Podstawowa nr 1; ul. Wolności 68; 42-460 Mierzęcice
  2. przez elektroniczną skrzynkę podawczą dostępną na stronie: https://sp1-mierzecice.pl/index.php/kontakt
  4. telefonicznie: +48 32 391 00 22

Mogą się Państwo kontaktować również z wyznaczonym przez Administratora  inspektorem ochrony danych:

2. nr telefonu: +48 694 167 023

Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe w celu dokumentowania i załatwienia sprawy, z którą się Państwo do nas zwracają.

Podstawę prawną przetwarzania Państwa danych stanowi:

• rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych
  • ustawa z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (tj. Dz.U. z 2018 r. poz. 217 ze zm.).
  • rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE;
  • DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - USTAWA z dnia 4 kwietnia 2019 r.o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych - poz 845.

Dostęp do Państwa danych mogą mieć podmioty ściśle współpracujące z Administratorem  w oparciu o zawarte umowy powierzenia przetwarzania danych, w tym dostawcy usług hostingowych, prawniczych, obsługi technicznej i serwisowej w zakresie IT, oraz operatorzy pocztowi i instytucje których dostęp do danych możliwy jest w opaciu o obowiązujące przepisy prawa.

Będziemy przechowywać Państwa dane osobowe na podstawie  przepisów  prawa  o  archiwizacji  dokumentów  oraz, zgodnie z obowiązującą  u Administratora instrukcją  kancelaryjną  - tj  przez  okres niezbędny dla udokumentowania  zakończenia czynności w sprawie.

Przysługuje Państwu:

1. prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
  2. prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
  3. prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej;
  4. prawo do ograniczenia przetwarzania danych, przy czym przepisy odrębne mogą wyłączyć możliwość skorzystania z tego prawa,
  5. prawo do wniesienia skargi do Prezesa UODO (na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa).

Informujemy, że podanie danych nie jest obowiązkowe, ale niezbędne w celu załatwienia sprawy.

Szczegółowe informacje znajdują się w:

1. Ustawie w sprawie dostępności z dnia 4 kwietnia 2019 r. ikona PDF
  2. Na stronie internetowej UODO

To m.in.:

• W serwisie youtube.com – zawierające preferencje użytkownika, oraz liczydło kliknięć (opisane są w polityce prywatności http://www.google.pl/intl/pl/policies/privacy)

Jak zmienia się ustawienia w najbardziej popularnych wyszukiwarkach?

Google Chrome

Internet Explorer 6.0 i 7.0

Z menu przeglądarki (prawy górny róg): Narzędzia > Opcje Internetowe > Prywatność, przycisk Witryny. Suwakiem ustawiamy poziom, zmianę zatwierdzamy przyciskiem OK.

Mozilla Firefox

Z menu przeglądarki: Narzędzia > Opcje > Prywatność. Uaktywnić pole Program Firefox: „będzie używał ustawień użytkownika”.

Opera

Z menu przeglądarki: Narzędzie > Preferencje > Zaawansowane.

Safari

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

DYREKTOR SZKOŁY

Paulina Niegowska