W piątek 2 czerwca 2017 r. o 8:00 rano wyruszyliśmy na szkolną wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. W wycieczce uczestniczyło aż 101 uczniów z klas 4-6, dlatego potrzebowaliśmy dwóch autokarów i busa. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali nauczyciele i wychowawcy klas oraz przewodnicy. Tak duża ilość uczestników wycieczki spowodowała, że zostaliśmy podzieleni na dwie grupy.

Już podczas podróży przewodnicy ciekawie opowiadali o miejscach, przez które przejeżdżaliśmy. Pierwszym punktem naszej wyprawy był zamek w Pieskowej Skale. Na dziedzińcu dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy dotyczących historii okolicy oraz faktów z czasów, gdy kręcono tam słynny serial „Janosik”. Następnie podeszliśmy pod Maczugę Herkulesa - wapienną skałę mierzącą 25 m. wysokości, gdzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Stamtąd udaliśmy się do doliny rzeki Prądnik. Przeszliśmy przez tzw. Bramę Krakowską, piliśmy czystą źródlaną wodę, podziwialiśmy piękno natury i poznawaliśmy różne gatunki roślin. Następnie odbyliśmy spacer przepięknie położoną Doliną Sąspowską. Ciekawym przeżyciem było również wejście na Jonaszówkę - skałę będącą doskonałym punktem widokowym.

Po krótkiej przerwie na odpoczynek i posiłek przejechaliśmy autokarem pod Jaskinię Wierzchowską. W jej wnętrzu otaczały nas, ciekawie ukształtowane przez wieki, wapienne skały. Przewodnik interesująco opowiadał o mieszkańcach tamtejszych jaskiń - nietoperzach, które mieliśmy też okazję zobaczyć. Oglądaliśmy również skalne rzeźby prehistorycznych zwierząt żyjących w jaskiniach i ścienne malowidła ilustrujące życie ludzi pierwotnych.

To była niezapomniana wycieczka.

Powrót