Działać dla Dobra: Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach dla Schroniska w Zawierciu

1  W dzisiejszym zabieganym świecie, w którym wiele osób poświęca swój czas i energię na różne przedsięwzięcia, warto podkreślać akcje, które niosą ze sobą dobro i empatię. Jednym z takich wzruszających przykładów jest zbiórka  dla podopiecznych schroniska w Zawierciu, zorganizowana przez szkolny wolontariat ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach.

Akcja, trwająca od października do końca listopada, była hołdem dla bezdomnych zwierząt, które znalazły się w trudnej sytuacji i potrzebowały wsparcia. Uczniowie, nauczyciele i rodzice zaangażowali się w tę szlachetną inicjatywę, zbierając karmę oraz akcesoria dla psów i kotów. Zbiórka nie tylko ukierunkowana była na zapewnienie zwierzakom odpowiedniego pożywienia, ale także na poprawę ich warunków życia i dobrostanu.

Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach przekazali zebrane dary schronisku, które z kolei zostały rozdzielone pomiędzy psiaki i koty przebywające w placówce.

Zbiórka  dla schroniska w Zawierciu to nie tylko zwykła pomoc materialna, lecz także wyraz solidarności społeczności lokalnej wobec tych, którzy nie mają głosu. Dzięki takim inicjatywom uczymy się, że każdy ma możliwość przyczynienia się do stworzenia lepszego świata dla wszystkich istot żyjących. Działając razem, możemy uczynić świat lepszym miejscem zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Każdy gest dobroci sprawia, że nasza społeczność staje się bardziej zjednoczona i pełna miłości.

Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w akcję.