Chłopcy z SP 1 Mierzęcice w półfinale wojewódzkim  w piłce ręcznej!!!

e4c9cdfd 441e 40d0 9285 33a3a71a0b84  W dniu 17 kwietnia chłopcy z klas 7-8 naszej szkoły wzięli udział w rozgrywkach piłki ręcznej na etapie rejonowym. Spotkali się w nich z najlepszymi drużynami z Dąbrowy Górniczej. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a nasi uczniowie udowodnili po raz kolejny, że w piłkę ręczną grać potrafią jak mało kto. W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się z mistrzem Dąbrowy Górniczej. Po pięknym meczu wygranym 17:7 uczniowie z SP 1 Mierzęcice awansowali do finału rozgrywek. W nim czekał na nas zespół SP 20 z Dąbrowy Górniczej, który wcześniej pokonał kolegów z SP 2 Czeladź. Nasi uczniowie wyszli do meczu bardzo zmotywowani i na boisku pokazali prawdziwą klasę zwyciężając ostatecznie 11:2. Wygrana dała chłopakom awans do półfinałów wojewódzkich. Stali się tym samym pierwszym zespołem z naszej placówki, któremu udało się dojść aż tak wysoko w tej niełatwej konkurencji. O sukcesie przesądziła przede wszystkim wspaniała gra zespołowa, znakomite zrozumienie się na boisku, wysoka skuteczność rzutowa w ataku i równie wspaniała gra w obronie. Chłopakom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów także w innych dyscyplinach, które już wkrótce przed nimi.

Skład drużyny:

1. Konrad Nowak