Pasowanie na czytelnika

Logo  „Czytania nadszedł czas, niech czyta każdy z nas!” – pod takim hasłem upłynął pierwszoklasistom dzień, w którym to uroczyście zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Ale zanim przyjęli z rąk Pani Dyrektor Pauliny Niegowskiej symboliczne dyplomy wraz ze słowami zachęty do jak najczęstszego odwiedzania biblioteki, obejrzeli krótki program artystyczny przygotowany specjalnie dla nich przez starszych miłośników książek.  Członkowie szkolnego aktywu bibliotecznego przybliżyli widzom historię książki od najdawniejszych czasów aż po dziś. Była więc mowa o książkach kamiennych, tabliczkach glinianych, papirusowych zwojach czy pięknych rękopisach, które były przodkami współczesnych książek drukowanych oraz coraz bardziej popularnych audiobooków i e-booków.

Liczymy na to, że od dzisiaj uczniowie pierwszych klas będą jeszcze chętniej zaglądać do szkolnej biblioteki, bo czeka tam na nich wiele kolorowych książek i ciekawych przygód!