Tańczę i śpiewam dla Babci i Dziadka

IMG 20240123 162004  Dnia 23 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka , sala  Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach zamieniła się w wir kolorów, muzyki i niezapomnianego stylu, gdy uczniowie klas 1-3 postanowili niezwykłym występem przenieść swoją publiczność w magiczną erę lat 80-tych.
Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie wyjątkowego spotkania. Gdy zegar wskazał odpowiednią godzinę, na scenie pojawiła się Pani Dyrektor Paulina Niegowska. Z uśmiechem na twarzy, przywitała wszystkich gości i uczniów. Jej serdeczne słowa skierowane do Babć i Dziadków były jak ciepły, otulający koc, który zagrzał serca wszystkich obecnych.
Następnie uczniowie, ubrani w charakterystyczne stroje z tamtego okresu, wkroczyli na scenę z uśmiechami na twarzach i gotowi na artystyczną podróż w czasie. Widzowie z zaciekawieniem obserwowali, jak dzieci prezentują kultowe kroki taneczne,  podczas gdy na scenie rozbrzmiewały przeboje największych gwiazd tamtych lat.  Występ nie obył się bez klasycznych piosenek, takich jak Sto lat, którą dzieci zaśpiewały z uroczym zaangażowaniem, składając najlepsze życzenia swoim kochanym Babciom i Dziadkom. W radosnych słowach i melodyjnych dźwiękach tkwiła prawdziwa siła uczuć i tradycji.
  Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością pani dyrektor Paulina Niegowska, wicedyrektor Monika Naglik oraz pani inspektor do spraw oświaty Izabela Blachlińska. Pani Blachlińska zabierając głos podkreśliła rolę rodziny w procesie edukacyjnym, jednocześnie przekazując swoje ciepłe życzenia wszystkim gościom. Jej obecność była wyrazem szacunku dla dziedzictwa rodzin i wspólnego świętowania.
Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła życzenia szanownym Gościom oraz podziękowała wszystkim dzieciom za ich niezwykły wysiłek i za to, że podzielili się z nami tą magiczną chwilą. Wyraziła również słowa uznania dla nauczycieli i rodziców, którzy wspierali dzieci w przygotowaniach do tego wyjątkowego występu. Wkrótce potem dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki. To było ich wyjątkowe podziękowanie za miłość i wsparcie, które zawsze oferują.
  Wspólna zabawa, radość, a także łzy wzruszenia na twarzach babć i dziadków były najpiękniejszym podsumowaniem tego niezwykłego wydarzenia. Występ dzieci w stylu lat 80-tych nie tylko przeniósł wszystkich w magiczne czasy, ale także uświadomił, że radość, muzyka i taniec są uniwersalnym językiem, który łączy pokolenia. To był niezapomniany dzień, pełen uśmiechu, muzyki i wzruszeń.

Galeria zdjęć >>>