Advetskalender

Konkurs na kalendarz adwentowy niemieckojęzyczny wpisał się w tradycję naszej szkoły, jest to już piąta edycja konkursu. Dedykowany był uczniom klas IV-VIII uczących się języka niemieckiego. Zadanie konkursowe miało unikalny akcent - każde okno kalendarza adwentowego prezentowało słownictwo związane z zimą, świętami i adwentem w języku niemieckim. Uczniowie włożyli całe swe zaangażowanie i umiejętności artystyczne w tworzenie wizualnie imponujących prac, które zafascynowały zarówno oko, jak i umysł. Okna kalendarza ozdobione były starannie dobranymi słowami, wspierając naukę języka i rozwijając zrozumienie kultury.
Różnorodność formatów i projektów była naprawdę imponująca. Od tradycyjnych kalendarzy papierowych po kalendarze przestrzenne w kształcie kominka, choinki, czy girland. Uczniowie pokazali swoją biegłość w różnorodnych środkach artystycznych. Jury miało trudne zadanie w wyborze zwycięzców, biorąc pod uwagę wysoką jakość nadesłanych prac. Po długich naradach, jury w końcu zdołało wyłonić zwycięzców.

Nagroda Grand Prix - Fabian Majcherczyk

1 miejsce: Anna Kyrcz

2 miejsce: Mateusz Knop oraz Jessica Kowalczyk

3 miejsce: Aron Pietluch oraz Matylda Łazarczyk

Wyróżnienie: Klaudia Pustuła oraz Patrycja Podgórska

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.