LEKKI TORNISTER

Problem przeciążonych tornistrów najmłodszych uczniów i związane z tym ryzyko wad postawy to kwestia niezwykle istotna. Dlatego, jak co roku, dzieci z klas 1-3 wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjno- edukacyjnej „Lekki tornister”.

Uczniowie podczas zajęć obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą profilaktyki wad postawy, wysłuchali piosenkę „Lekki tornister”, wykonali prace plastyczne. Dowiedzieli się również jak zadbać o swój kręgosłup i poznali 10 złotych zasad rozsądnego ucznia. Następnie każde dziecko mogło sprawdzić wagę swojego tornistra, a tym samym określić, czy nie jest on przeciążony. Oczywiście nie mogło zabraknąć ćwiczeń ruchowych wzmacniających kręgosłup. Dzięki wszystkim tym działaniom uczniowie przekonali się, jak ważne jest właściwe pakowanie plecaka oraz wykorzystanie możliwości pozostawiania książek na terenie szkoły.