POCZYTAJ MI, JA POCZYTAM TOBIE

42838083 1225506624265158 4755634720685948928 n — kopia  Wzbogacają słownictwo oraz rozwijają wyobraźnię. Relaksują, ale i dostarczają wielu emocji. Wzruszają, bawią i uczą. Czytanie książek, bo to o nich mowa, niesie za sobą wiele korzyści. Do sięgania po literaturę warto zachęcać już najmłodszych.

  28.09.2018 r obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Klasy pierwsze i drugie odwiedziła pani Magdalena z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali czytanych tekstów, aktywnie brali udział w dyskusji na temat tego, co usłyszeli. W klasie trzeciej dzieciom głośno czytali starsi koledzy i koleżanki z aktywu bibliotecznego naszej szkoły. Tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania nawiązywały do daty urodzin Janiny Porazińskiej, autorki wielu książek dla dzieci
i młodzieży.  Aby przybliżyć najmłodszym postać autorki, nauczyciele klas I-III zaprezentowali uczniom fragmenty jej twórczości. Tego dnia również klasowi ochotnicy czytali dla rówieśników kawałki ulubionych książek. Akcja bardzo spodobała się  wszystkim dzieciom. Uczniowie zobowiązali się do kontynuowania akcji w swoich domach, czytając dla swoich najbliższych.