Wieczór Pieśni Patriotycznej

DSC 0077  „Tobie śpiewamy, Ojczyzno!” – pod takim hasłem 13 listopada 2018 r. odbył się  kolejny Wieczór Pieśni Patriotycznej.  Ze względu na wyjątkowość tegorocznych obchodów, związanych z  setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, mieszkańcy naszej gminy spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury, w nieco innej scenerii niż dotychczas.

Uroczystość rozpoczęły:  Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach p. Grażyna Czapla oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach p. Paulina Niegowska. Powitały one zaproszonych gości: Wójta Gminy Mierzęcice – p. Grzegorza Podlejskiego, Przewodniczącą Rady Gminy – p. Jolantę Kyrcz, Zastępcę Przewodniczącej Rady Gminy – p.Tadeusza Szczepańczyka oraz innych radnych, a także wszystkich przybyłych na spotkanie. Wspólny śpiew Hymnu narodowego oraz Roty uświetnił akompaniament Gminnej Orkiestry Dętej. W trakcie wieczoru zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich z poszczególnych miejscowości oraz Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi.

Jak co roku, przewodnikami w części słownej oraz muzycznej byli uczniowie naszej szkoły. Spotkanie w profesjonalny sposób poprowadzili Magdalena Lebiocka i Maciej Cichy – uczniowie klasy IIIb gimnazjalnej. Kunsztem recytatorskim popisali się: Sandra Walencik, Wiktoria Cebula i Maciej Sztorc z klasy VIIIa, Paulina Paszewska, Daria Dębowiec i Izabella Parzoch z klasy VIIIb, Martyna Kusaj z klasy IIIa gimnazjalnej oraz Magdalena Kocot, Dawid Hyla i Maciej Cichy z klasy IIIb gimnazjalnej.  Swoistą klamrą spinającą wieczór były wystąpienia solistów. Na początku  wspaniały popis dał Kuba Małota  z klasy IVc, który brawurowo wykonał piosenkę „Jedenasty listopada”. Natomiast podsumowaniem wieczoru stało się przejmujące  „Tango  na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”   w znakomitej interpretacji Natalii Lebiockiej z klasy VIb. Obydwojgu artystom towarzyszył oczywiście chór szkolny w składzie:  Zuzanna Wiśniewska, Natalia Kaziród, Natalia Lebiocka, Dominika Dróżdż, Kasandra Miszewska, Natalia Grzmilas, Izabella Parzoch, Oliwia Cembrzyńska, Daria Dębowiec, Paulina Paszewska, Wiktoria Nowak, Adrianna Wacławczyk, Magdalena Kocot ( kl. IIIa), Katarzyna Dębowiec, Nikola Apostolska, Nikola Pasternak, Magdalena Machura, Martyna Kusaj, Magdalena Lebiocka, Marianna Nawrot, Maciej Cichy, Karolina Cembrzyńska, Dawid Hyla, Wiktoria Trefon, Magdalena Kocot ( kl. IIIb). Za obsługę sprzętu muzycznego odpowiadali: Maciej Wacławczyk, Przemysław Głowacki i Olivier Cichopek.

Wielkie uznanie należy się również grupie uczniów reprezentujących naszą szkołę, którzy przebywali na widowni i z dużym zaangażowaniem włączyli się we wspólny śpiew. Kilku uczniów przybyło specjalnie, aby poprowadzić taneczny korowód, gdyż kulminacją wieczoru stało się wspólne odtańczenie naszego narodowego tańca – poloneza. Trzeba tu wymienić Pawła Srokę, Kacpra Nogę oraz Kacpra Kucharczaka.

Wszystkich wykonawców wspierali nauczyciele, przede wszystkim panie: Barbara Gryczka, Katarzyna Kobiałka i Justyna Ziętek, ale również panie: Beata Dzierżanowska – Kukuła, Tatiana Kusaj i Agata Psonka, które czuwały nad przygotowaniem części recytatorów.

Bezpieczny w sieci

erodo