Wizyta klasy IV w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie

IMAG2843  31 października uczniowie klasy IV mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić Centrum Edukacji Przeciwpożarowej znajdujące się na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

Wizyta w obiekcie składającym się z części edukacyjnej i zabawowej była niecodzienną i atrakcyjną formą zdobywania wiedzy. Część edukacyjna - tzw. „Ścieżka bezpieczeństwa” podzielona została na sektory tematyczne obrazujące zagrożenia wynikające z rozwoju cywilizacyjnego oraz sił natury tj. pożary mieszkań, pożary lasów, wypadki drogowe, katastrofy budowlane, zagrożenie czadem. Po przejściu i zwiedzeniu tych sektorów uczniowie zdobyli wiedzę na temat tlenku węgla,  poznali zagrożenia związane z pożarem, wypadkiem drogowym i katastrofą budowlaną. Zwiedzanie poszczególnych części urozmaiciły filmy edukacyjne, inscenizacje, aranżacje wraz z graficznym i dynamicznym obrazem oraz niezwykłe efekty specjalne.

Ostatnim miejscem zwiedzania była „Mała Strażnica”, w której uczniowie poczuli się jak strażacy, zobaczyli sprzęt i mundury strażackie oraz uczestniczyli w symulowanej akcji ratunkowej. Podczas akcji wcielili się w rolę strażaków – przyjęli zgłoszenie, szybko ubrali mundury strażackie, wsiedli do prawdziwego wozu strażackiego i mogli zobaczyć trasę dotarcia na miejsce zdarzenia.

Dzięki wizycie w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie uczniowie nauczyli się w  jasny i atrakcyjny sposób podstawowych zasad ochrony przeciwpożarowej, poszerzyli wiedzę i świadomość dotyczącą określonych zagrożeń, poznali podstawowe zasady zachowania w przypadku niebezpieczeństwa. Dzięki nabytej wiedzy mają świadomość w jaki sposób zapobiegać powstawaniu zagrożenia pożarowego. Cenne było również zapoznanie się z zasadami użycia podręcznego sprzętu gaśniczego i urządzeń przeciwpożarowych. Bez wątpienia wizyta w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie była niezwykle cennym doświadczeniem dla młodych ludzi, a zdobyta wiedza może w przyszłości uchronić ich przed niebezpieczeństwem.

Bezpieczny w sieci

erodo