Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
plenfrdeitru
Ostatnie działania: 

UWAGA - w artykułach znajdują się tylko przykładowe zdjęcia. Wszystkie zdjęcia i filmy z wydarzeń szkolnych są dostępne w zakładce "Galeria": >>>


Najnowsze informacje: 

KOLEJNY RAZ BIJEMY REKORD!

Opublikował/a w dniu 11/10/2018, 11:09 .Marek Zawadzki
 KOLEJNY RAZ BIJEMY REKORD! We wtorek, 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji co roku w połowie...

Konkurs na najlepszy film prezentujący naszą szkołę

Opublikował/a w dniu 29/09/2018, 10:55 .Marek Zawadzki
Konkurs na najlepszy film prezentujący naszą szkołę    Zachęcamy uczniów wszystkich klas do wzięcia udziału w konkursie, którego celem jest...

Ubezpieczenie dziecka w roku szkolnym 2018/2019

Opublikował/a w dniu 18/09/2018, 19:55 .Marek Zawadzki
Szanowni Państwo,    W roku szkolnym 2018/2019 Nasza Szkoła wybrała  dla uczniów ofertę ubezpieczenia zaproponowaną przez firmę...

Podręczniki w roku szkolnym 2018/2019

Opublikował/a w dniu 10/07/2018, 15:25 .Marek Zawadzki
Podręczniki w roku szkolnym 2018/2019 W związku z przewidywanym terminem dostarczenia przesyłki z podręcznikami dla uczniów, odbiór podręczników na rok...

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

Opublikował/a w dniu 24/05/2018, 10:09 .Marek Zawadzki
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych   W związku z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)...

Pomagaj misjom

Opublikował/a w dniu 23/04/2018, 17:43 .Marek Zawadzki
Pomagaj misjom

1% dla szkoły

Opublikował/a w dniu 12/01/2017, 10:59 .Marek Zawadzki
Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie finansowe naszej szkoły -  wpłaty na Radę Rodziców oraz przekazanie 1% podatku poprzez Fundację Rosa. Prosimy o...

Bezpieczna droga do szkoły

Opublikował/a w dniu 24/09/2015, 12:30 .Marek Zawadzki
Przypominamy, że w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach zatrudniony jest pracownik „STOP”, który dba o bezpieczeństwo dzieci w pobliżu szkoły w...

Informacja dotycząca wjazdu na teren szkolny

Opublikował/a w dniu 02/09/2015, 13:41 .Marek Zawadzki
Mając na względzie bezpieczeństwo uczniów, zgodnie z zaleceniami Inspektora Nadzoru Budowlanego i Inspektora BHP stwierdza się, że od dnia 2.09.2015 roku...
 


Najnowsze artykuły z życia szkoły: 

 • Warsztaty taneczne

   20181010 093352W dniu 10.10.2018r w naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa tańca hip hop, najpopularniejszego nowoczesnego stylu tanecznego.

  Lekcja prowadzona była przez instruktorki szkoły tańca „Egurrola Dance Studio” z Katowic. Szkołę tę założył Agustin Egurrola.

  Uczniowie pod okiem instruktorek aktywnie uczestniczyli w rozgrzewce i w rytm muzyki uczyli się podstawowych kroków tanecznych.

  Spotkaniu towarzyszyła świetna zabawa i miła atmosfera.

  Warsztaty uczyły współpracy w grupie, pozwalały na przełamanie nieśmiałości, stworzyły okazję do zaszczepienia pasji do tańca i aktywności wśród dzieci.

   
 • W Aquaparku w Tarnowskich Górach

  20181005 153922Początek października to również początek nowych projektów w naszej szkole. W ramach innowacji pt.: „Alternatywne popołudnia” uczniowie z klas V-VII, w piątkowe popołudnie, udali się do Aquaparku w Tarnowskich Górach. Celem wyjazdu było aktywne spędzanie wolnego czasu promujące sportowy tryb życia. Taka czynna forma wypoczynku okazała się dla uczniów świetną alternatywą dla wypoczynku przed telewizją czy komputerem. Cieszymy się, że nasi uczniowie chcą spędzać wolny czas w gronie swoich kolegów, a przy tym dobrze się bawić.

   
 • Pielgrzymka gimnazjalistów  i ósmoklasistów do Kalwarii Zebrzydowskiej

  20181002 1406042 października uczniowie klas gimnazjalnych i ósmych naszej szkoły odbyli pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. W sanktuarium pasyjno-maryjnym  w Kalwarii Zebrzydowskiej zawierzyli  Maryi przygotowanie do sakramentu bierzmowania i czas nadchodzących egzaminów. Wszyscy uczestnicy pielgrzymki włączyli się w Akt Zawierzenia Maryi. Spotkanie z młodzieżą rozpoczęła konferencja ks. Daniela Buni, który zwracał uwagę na kluczowe wartości - "Bóg, honor i Ojczyzna” , Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

   


Klub Wolontariusza: 

 • Zbiórka karmy na rzecz Bezdomnych Zwierząt 

  1  Po raz kolejny w naszej szkole została zorganizowana zbiórka karmy na rzecz Bezdomnych Zwierząt Schroniska Cichy Kąt w Tarnowskich Górach. Zbiórka karmy została zebrana w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach i przekazana wolontariuszom schroniska. W imieniu  wszystkich podopiecznych schroniska składamy serdeczne podziękowania.

   
 • Wolontariusze w akcji!

  Czas przedświąteczny to dobry moment na spełnianie dobrych uczynków, toteż w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach przeprowadzono ostatnio szereg akcji charytatywnych, mających na celu uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby innych.

  20171220 090444 001Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili, że los innych nie jest im obojętny! Wszystkie przedsięwzięcia spotkały się z dużym zainteresowaniem. Członkowie Klubu Wolontariusza, rozpowszechniając jego idee, włączają też innych do bezinteresownych działań, których skutki już odczuli podopieczni Fundacji „Pomóż i Ty”, niepełnosprawni artyści skupiający się wokół Wydawnictwa AMUN czy dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Pegaz” w Chruszczobrodzie. Wśród uczniów i pracowników szkoły rozprowadzono „Świąteczne Kartki Dobroczynne” przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. Dodatkowo od lat już prowadzimy zbiórkę plastikowych nakrętek, przez co przyłączamy się do finansowania leczenia dzieci z najbliższego otoczenia, a Góra Grosza stała się niemal tradycją naszej szkoły.

  W imieniu wszystkich potrzebujących dziękujemy za dotychczasową pomoc i wsparcie zarówno uczniom, jak i rodzicom a także pracownikom naszej szkoły. Dziękujemy za okazane serce, przypominając słowa wielkiego Polaka – Jana Pawła II:

  „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
  nie przez to, kim jest,
  lecz przez to,
  czym dzieli się z innymi”.

   
 • Pomóż i Ty

  Na przełomie września i października 2017 r. członkowie Klubu Wolontariusza działającego przy bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach, przeprowadzili akcję charytatywną przy współpracy z Fundacją na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych POMÓŻ i TY. Wśród uczniów i pracowników szkoły rozprowadzono nadesłane przez Fundację cegiełki – zakładki do książek i kalendarzyki. Całkowity dochód z akcji wyniósł 188 zł i został w całości przelany na konto Fundacji dn. 6.10.2017r.

  W październiku 2017 r. członkowie Klubu Wolontariusza działającego przy bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach, przeprowadzili akcję charytatywną przy współpracy z Wydawnictwem Artystów Malujących ustami i nogami AMUN. Wśród uczniów i pracowników szkoły rozprowadzono nadesłane przez Wydawnictwo kartki świąteczne – pakiet o wartości 39,90 zł. Całkowity dochód z akcji został w całości przelany na konto Wydawnictwa dn. 25.10.2017r.

  W dniach 8 – 22.11.2017 r. członkowie Klubu Wolontariusza działającego przy bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach, przeprowadzili akcję charytatywną przy współpracy z Fundacją na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych POMÓŻ i TY. Wśród uczniów i pracowników szkoły rozprowadzono nadesłane przez Fundację cegiełki – zakładki do książek i kalendarzyki. Całkowity dochód z akcji wyniósł 153 zł i został w całości przelany na konto Fundacji dn. 22.11.2017r.

  Na przełomie listopada i grudnia 2017 r. członkowie Klubu Wolontariusza działającego przy bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach, przeprowadzili akcję charytatywną przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. Wśród uczniów i pracowników szkoły rozprowadzono nadesłane przez Stowarzyszenie „Świąteczne Kartki Dobroczynne – pakiet 45 szt. Całkowity dochód z akcji w kwocie 88 zł został w całości przelany na konto Wydawnictwa
  dn. 14.12.2017r.

   

Czytaj więcej


Projekt Unijny: 

Projekt pn. ''Moja szkoła Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Mierzęcicach Moją Szansą''

logo3

 • Wycieczka edukacyjna uczniów naszej szkoły w ramach realizacji projektu

  Moja szkoła Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Mierzęcicach  moją szansą 

  20180509 105908  Krakowski Kazimierz – galerie, antykwariaty, brukowane uliczki oraz zabytki kultury żydowskiej powodują, że jest to wyjątkowe miejsce Krakowa, które należy zobaczyć.

    9 maja br. uczniowie  naszej szkoły mieli okazję poznać kulturę i historię Kazimierza, pospacerować urokliwymi uliczkami miasta i  zwiedzić  wspaniałe kościoły. Jednym z nich był m.in. kościół Na Skałce (Bazylika św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika). Właśnie tutaj odprawiał msze i podobno na schodach Skałki umarł święty Stanisław - jeden z patronów Polski. W podziemiach znajduje się też Krypta Zasłużonych, w której spoczywają: Jan Długosz, Stanisław Wyspiański, Karol Szymanowski, Czesław Miłosz.

    Szczególnie zachwycił także jeden z najbardziej imponujących budynków miasta - kościół Bożego Ciała - główny kościół parafialny Kazimierza, założony i ufundowany przez króla Kazimierza Wielkiego.

    Uczniowie mogli także zapoznać się z historią Żydów na terenach Polski, zwiedzając Kirkut Remu -  jeden z najstarszych cmentarzy żydowskich w Europie, a także synagogi: Remuh,   Kupa i Izaaka.

    Spacer nadwiślańskimi bulwarami i odwiedziny legendarnego smoka u podnóża wzgórza wawelskiego zakończyły część turystyczną wycieczki. 

    Następnie uczniowie udali się na Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie wysłuchali wykładu na temat  fal dźwiękowych i mogli zaobserwować ciekawy pokaz doświadczeń fizycznych.

    Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

   
 • Wycieczka do Warszawy

  w13   Dnia 04.04.2018 r. uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum wyruszyli na wycieczkę do Warszawy, w całości sfinansowanej z projektu unijnego: ”Moja szkoła Gimnazjum im. C. Miłosza w Mierzęcicach moją szansą”. Głównym celem wycieczki były zajęcia w Centrum Nauki Kopernik.  Uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach  laboratoryjnych z biologii, podczas których  dowiedzieli się, jak to możliwe że serce, płuca czy wątroba stają się przeźroczyste, oraz poznali ich budowę anatomiczną.  Dowiedzieli się także  co to jest bioluminescencja, korzystając z technologii dostępnej naukowcom. Najwięksi śmiałkowie z grupy mogli potrzymać na rękach karaczany madagaskarskie.

     Podczas zajęć w laboratorium  robotycznym kolejna grupa uczniów rozwijała zdolności techniczne (budowanie  robotów) a także informatyczne (tworzenie algorytmów). Uczniowie pogłębiali też  wiedzę z matematyki i fizyki. Nasi gimnazjaliści dowiedzieli się jaką rolę ma powietrze w przemyśle oraz jak projektować, montować i sterować układami zasilanymi sprężonym powietrzem. Podczas pracy wykazali się ogromną kreatywnością.

     Na zajęciach z fizyki pt. „Obudzić Krakena” uczniowie wcielili się w załogę statku wyposażonego w artylerię okrętową. Podczas rejsu tym statkiem dowiedzieli się, jakie prawa fizyki pomagają trafiać do celu. Sprawdzili doświadczalnie, co wpływa na zasięg rzutu ukośnego i jaka wiedza matematyczna jest potrzebna artylerzystom. Na koniec, dzięki swoim poprawnym obliczeniom trafili celnie w potwora. Misja się udała!

     Po zajęciach uczniowie zwiedzali jeszcze strefę eksperymentowania i wystawy. Późną nocą wszyscy dotarli do Mierzęcic zmęczeni, ale pełni wrażeń i bardzo zadowoleni z udanej wycieczki.

   
 • Biorobotyka

  20841817 1435946099776226 7673924621199318998 n

  W dniu 25 września uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach wzięli udział w cyklu interaktywnych wykładów p

  od wspólnym tytułem "Biorobotyka" w ramach projektu  pn. "Moja szkoła Gimnazjum im. C. Miłosza w Mierzęcicach moją szansą" realizowanego od października 2016 r. Projekt ten  jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

  Tematyka wykładów dotyczyła m.in. prezentacji działania robota chirurgicznego, zastosowania polimerów w medycynie oraz konstruowania egzoszkieletu, implantów i protez z wykorzystaniem techniki druku 3D. Seans obejmował trzy wykłady: Robot chirurgiczny w akcji, Polimery w medycynie oraz Ucho 3D? Czemu nie?

  Uczniowie z dużym zaciekawieniem obejrzeli przygotowane dla nich eksperymenty i pokazy. Mieli również okazję wcielić się w rolę chirurga i wziąć udział w sekcji serca.

  Opiekunami na wycieczce były panie: Anna Łukasik, Katarzyna Kobiałka oraz Ewa Kocot.

    

   

  logo3

   

   

Czytaj więcejWitamy!

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach jest placówką publiczną. Urząd dyrektora sprawuje mgr Paulina Niegowska.

Procesem dydaktyczno - wychowawczym kieruje wykwalifikowana kadra nauczycielska, dbająca o harmonijny rozwój każdego dziecka.

Szkoła uczy, wychowuje ....


 Czytaj więcej

 

Ochrona danych osobowych

erodo

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30
31

Dzwonki

1

08 00 - 08 45

2

08 50 - 09 35

3

09 40 - 10 25

4

10 30 - 11 15

5

11 30 - 12 15

6

12 30 - 13 15

7

13 20  - 14 05

8

14 10 14 55

Klub Wolontariusza

Bezpieczny w sieci

Nowe horyzonty

Kontrola stężeń smogu

thumb 5 sponsor default

Fundacja Rosa

Biuletym - BIP

Licznik odwiedzin

1455869
DzisiajDzisiaj691
WczorajWczoraj1356
Ten tydzieńTen tydzień4015
Ten miesiącTen miesiąc17601
WszystkieWszystkie1455869

Logowanie